Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Chrzanowie protest w obronie modernizacji skateparku

13.01.2020 20:00 | 12 komentarzy | 6 663 odsłon | Łukasz Dulowski

500 osób podpisało się pod petycją w sprawie skateparku na osiedlu Południe w Chrzanowie, obok krytej pływalni. Opozycja w radzie miejskiej chce „zdjąć" tę inwestycję z planu tegorocznych wydatków. Sesja budżetowa we wtorek, o godz. 16.

12
W Chrzanowie protest w obronie modernizacji skateparku
Dawid Banasik, szef Chrzanowskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Ekstremalnych, walczy jak lew o rozbudowę skateparku na osiedlu Południe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sesja została przerwana 30 grudnia, bo opozycja nieoczekiwanie zgłosiła radykalne zmiany w projekcie budżetu, przedstawionym przez burmistrza Roberta Maciaszka. Zaproponowała m.in., żeby 1 mln 465 tys. zł wziąć ze skateparku i przeznaczyć na budowę letnich basenów w ośrodku rekreacyjnym na Kątach.

Podpisy w sprawie obrony skateparku zbierał Dawid Banasik, szef Chrzanowskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Ekstremalnych.

Do przewodniczącego rady miejskiej - Andrzeja Biedy, będącego członkiem proburmistrzowskiego Klubu Radnych Nowa Energia dla Chrzanowa, trafiły pisma od mieszkańców i osobno od przewodniczącego Chrzanowskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Ekstremalnych, w którym apelują o pozostawienie w budżecie pieniędzy na rozbudowę skateparku.