Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Chrzanowie odstrzelono już 18 dzików. Ich watahy nadal rujnują trawniki i ogródki

06.12.2019 09:10 | 5 komentarzy | 5 345 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Trwa redukcyjny odstrzał dzików w gminie Chrzanów. Mimo tego watahy wciąż grasują. W Płazie jest ich najwięcej. Ostatnio znów dały o sobie znać także na Kątach.

5
W Chrzanowie odstrzelono już 18 dzików. Ich watahy nadal rujnują trawniki i ogródki
Zrujnowany ogródek Kazimierza Kasperczyka w Płazie Dolnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przemysław Jaśko, dyrektor powiatowego wydziału zarządzania kryzysowego w Chrzanowie informuje, że w ciągu niespełna miesiąca odstrzelono już 18 dzików, z czego połowę w Płazie.
Tam sytuacja wydaje się najgorsza. Watahy dzików rujnują wychodzą w nocy i niszczą trawniki i ogródki. Nie reagują ani na ludzi, ani na psy.

- Nie ma tygodnia, by przynajmniej dwa razy nie podeszły pod dom. Wszystko jest zryte. Ostatnio zryły nawet tę część mojej działki, która jest ogrodzona. Po prostu zniszczyły fragment siatki - narzeka Kazimierz Kasperczyk.

Ten mieszkaniec Płazy Dolnej naliczył 16 dzików, które co kilka dni podchodzą nocą pod jego dom i ryją w ziemi. Przydomowy ogród jest całkowicie zniszczony.

Jak zapowiada Przemysław Jaśko, kolejne odstrzały będą prowadzone tam, gdzie dziki są szczególnie dokuczliwe, czyli w Płazie oraz na os. Kąty. Gmina Chrzanów przeznaczyła na ten cel 15 tys. zł. Ta kwota wystarczy na odstrzelenie w sumie 30 zwierząt.