Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

Domy Pozytywnej Energii

05.12.2019 12:34 | 0 komentarzy | 4 764 odsłony | Domy Pozytywnej Energii

Finał 15. edycji akcji TAURONA dedykowanego placówkom wychowawczym. Jednym z laureatów Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie.

0
 Domy Pozytywnej Energii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad 300 placówek zaproszonych do konkursu, wiele godzin twórczej pracy dzieci i młodzieży i 15. zwycięzców z nagrodami po 10 tys. zł każda. To najkrótsze podsumowanie kolejnej edycji „Domów Pozytywnej Energii".

Akcja, firmowana przez Fundację TAURON i spółkę TAURON Dystrybucja polega na organizacji konkursu plastycznego, skierowanego do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych oraz do placówek opiekuńczo-terapeutycznych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Celem konkursu było opracowanie motywu graficznego symbolizującego i kojarzącego się uczestnikom konkursu z akcją „Domy Pozytywnej Energii" wraz z opisem. Ciekawe i barwne prace konkursowe przesłali wychowankowie z 84 placówek.

Nagrody i finał akcji

Komisja konkursowa miała trudne zadanie wybrania ze 177 prac, które spłynęły do organizatorów, 15 zwycięskich. Oceniana była pomysłowość realizacji, forma wykonania, walory estetyczne, czytelność motywu graficznego oraz związek z akcją DPE i jej założeniami. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni 3 grudnia do Krakowa, gdzie czekały na dzieci i wychowanków liczne atrakcje i intensywny, ciekawy dzień. Spotkanie finałowe akcji odbyło się w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie. W tych miejscach dzieci mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach, pokazach ręcznego formowania szkła i warsztatach plastycznych ze zdobieniem bombek i ozdób świątecznych. Dodatkowo w hallu muzeum została otwarta nowa wystawa. Była to wystawa prac, które powstały w ramach konkursu. Tego dnia wszyscy odwiedzający MOCAK mieli możliwość zapoznania się z twórczością dzieci i młodzieży uczestniczącej w konkursie.

Laureaci Konkursu „Domy Pozytywnej Energii"

Dom Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie
Dom Dziecka w Kotli
Pogotowie Opiekuńcze w Legnicy
COAPO-W w Opolu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Dom Dziecka na Pasiece"
Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu, Dom Dziecka nr 2
Dom Dziecka w Turawie
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Krzepicach
Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży
Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej
Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego
Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem
Caritas, Placówka Opiekuńczo Wychowawcza dla dziewcząt typu Socjalizacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie
Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie
„Nasza Chata" Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu

Szczegóły konkursu tutaj