Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Sesje Rady Miasta przeniosą się na ulicę Narutowicza

16.11.2019 10:00 | 0 komentarzy | 3 201 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Rozpoczął się remont sali na trzecim piętrze budynku urzędu przy ul. Narutowicza. Docelowo będą się tu odbywać sesje Rady Miasta. Sala pomieści przynajmniej 40 osób.

0
Sesje Rady Miasta przeniosą się na ulicę Narutowicza
Budynek przy Narutowicza 10
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek przy Narutowicza 10 jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajduje się w nim winda. Transmisje obrad powinny odbywać się tu bez zakłóceń, bo obiekt dysponuje stałym łączem symetrycznym o przepustowości minimum 30Mb/s.

Po wypowiedzeniu Urzędowi Miasta w Trzebini umowy najmu w Business Campus, gdzie wcześniej odbywały się sesje, radni przenieśli się z obradami do Domu Kultury Sokół. Udostępniona im sala jest jednak ciasna, a osoby z zewnątrz, które przychodzą na obrady, mają problem ze znalezieniem siedzącego miejsca. Niektórzy radni z opozycji proponowali, by wrócić z obradami do Dworu Zieleniewskich, gdzie przez lata obradowali radni kolejnych kadencji. Władze gminy wskazują jednak na bariery architektoniczne w budynku, jak również słabe łącze internetowe.

Gmina nie podejmuje obecnie żadnych działań, by docelowo dostosować Dwór Zieleniewskich dla potrzeb niepełnosprawnych, choć w obiekcie tym, oprócz wydarzeń kulturalnych, odbywają się także śluby i jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego z udziałem wielu seniorów.