Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Czym we Wszystkich Świętych dojechać na cmentarz

31.10.2019 10:00 | 0 komentarzy | 2 395 odsłony | Michał Koryczan

Przed podróżą w piątek, 1 listopada sprawdź, jak w tym dniu będą kursować autobusy miejskie, minibusy oraz pociągi.

0
Czym we Wszystkich Świętych dojechać na cmentarz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

AUTOBUSY

We Wszystkich Świętych autobusy Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie pojadą tak jak w niedziele i święta. Informacje o rozkładach jazdy poszczególnych linii autobusowych znajdziecie TUTAJ.

W piątek, 1 listopada według niedzielnych rozkładów mają też jeździć niektóre autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie, w tym linii A - kursujące na trasie Chrzanów - Katowice.

Na drogach pojawią się pojazdy dodatkowych linii okolicznościowych - 380, 381 i 382, docierające do jaworznickich cmentarzy. Z pierwszych dwóch będzie można skorzystać we Wszystkich Świętych, a z trzeciej również 31 października oraz 2 listopada.

Co istotne, wzorem lat poprzednich przejazdy jaworznickimi autobusami miejskimi będą 1 listopada bezpłatne. Z oferty skorzystają więc również pasażerowie podróżujący wspomnianą linią A oraz 319, kursującą na trasie Chrzanów - Jaworzno. Informacje o rozkładach jazdy poszczególnych linii znajdziecie TUTAJ.

MINIBUSY

Jeśli zdecydujemy się na podróż minibusami, musimy koniecznie pamiętać, że część przewoźników nie wyjedzie w tym dniu na drogi. Niektórzy natomiast, jak co roku - zmniejszą w tym dniu liczbę połączeń.

Przykładowo Stanbus we Wszystkich Świętych przewoźnik zapewni pasażerom po trzy kursy z Chrzanowa do Krakowa (o godz. 10.30,13.30 i 16.30 ) oraz w przeciwnym kierunku (o godz. 12.05, 15.05 i 18.05). Natomiast na trasach Ostrężnica - Kraków (przez Krzeszowice) oraz Krzeszowice - Chrzanów (przez Nową Górę) busy jeździć nie będą.

Przed wyjazdem warto więc sprawdzić informacje na stronie przewoźnika lub wcześniej zapytać kierowcę. Sprawdźcie rozkłady jazdy: Stanbus, Pol-Bus i Wójcik Bus.

W przypadku Lajkonikbusa ilość kursów nie będzie ograniczona. Szczegółowy rozkład pojazdów kursujących przez Chrzanów i Libiąż można znaleźć tutaj: trasa Oświęcim - Kraków oraz Kraków - Oświęcim.

POCIĄGI

Rozkłady jazdy pociągów znajdziecie na stronie internetowej rozklad-pkp.pl.