Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Tego nie można przegapić!

11.10.2019 14:39 | 0 komentarzy | 2 279 odsłony | Redakcja

Żeby zrozumieć Peru i Peruwiańczyków, trzeba by tam spędzić wiele lat. Żeby się w nim zakochać, wystarczą dwa tygodnie. W bieżącym numerze zachęcamy do lektury reportażu o tym kraju kontrastów. Polecamy też rozmowę z mediatorem, a konkretnie fanką mediacji. Czy one potrafią załatwić wiele spraw?

0
Tego nie można przegapić!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na emeryturze czują, że żyją

Przez ponad 30 lat były aktywne zawodowo, po przejściu na emeryturę ani myślą zwolnić tempa. Realizują swoje pasje. Nauczycielkami zostały z zamiłowania, ale wiedziały, że w pewnym momencie muszą zejść ze szkolnej sceny. Zamieniły ją na inną.
Z Jadwigą Dudek, Lucyną Kozub-Jentys, Wandą Potoczek porozmawiała Natalia Feluś.


Mediator jest jak lekarz

W przypadku większości sporów można, i nawet powinno się, mediować, bo - w przeciwieństwie do finału rozpraw sądowych - w mediacjach nie ma wygranych i przegranych. A zdarzają się również niespodziewanie piękne zwroty akcji, o czym w rozmowie z Łukaszem Dulowskim opowiada Joanna Kaczmarczyk, mediator w Sądzie Rejonowym w Chrzanowie. 14 października zaprasza na Salon Mediacji.


Peru kraj kontrastów

Ocean styka się tam z pustynią, ośnieżone szczyty Andów z tropikalną dżunglą... Zadziwiająca niezaradność życiowa współczesnych mieszkańców tego kraju przeplata się z budzącą podziw i nie do końca odkrytą kulturą ich przodków - Inków. Nie każdy umiałby tam żyć, ale wielu nie wyobraża sobie życia gdzie indziej - pisze Grażyna Kaim, która niedawno wróciła z Ameryki Południowej.Zapraszamy do czytania papierowego wydania "Przełomu" życząc miłego weekendu!
A TUTAJ jest link do elektronicznego wydania gazety gdyby ktoś wolał czytać na ekranie.