Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Utrudnienia na ulicy Szpitalnej. Autobusy kursują objazdem

25.06.2014 15:24 | 2 komentarze | 6 032 odsłon | red
Po tym, jak drogowcy zamknęli przejazd przez most na Chechle, związek komunikacyjny wprowadził zmiany w kursach niektórych autobusów.
2
CHRZANÓW. Utrudnienia na ulicy Szpitalnej. Autobusy kursują objazdem
Utrudnienia na ul. Szpitalnej mają potrwać do 28 listopada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym, jak drogowcy zamknęli przejazd przez most na Chechle, związek komunikacyjny wprowadził zmiany w kursach niektórych autobusów. Część przystanków będzie obsługiwana wyłącznie na żądanie. Mogą pojawić się też opóźnienia w godzinach odjazdów.

Na razie drogowcy wyłączyli z ruchu tylko most na ul. Szpitalnej. Ul. Niepodległości jest przejezdna. Wyjeżdżając z osiedla kierowcy muszą jednak skręcić w prawo. Podobnie jest w przypadku ul. Chechlanej. Można tu dojechać, ale przejazd do centrum odbywa się objazdem północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa. W najbliższym czasie na ul. Szpitalnej mają pojawić się kolejne utrudnienia.

- Musieliśmy dostosować rozkład jazdy do aktualnej sytuacji i uwzględnić opóźnienia spowodowane objazdem oraz planowanym wprowadzeniem ruchu wahadłowego na odcinku pomiędzy ulicami: Cichą i Chechlaną. Spodziewane są tu duże korki – mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu związku komunikacyjnego w Chrzanowie.

Informacja o zmianach została umieszczona na przystankach i stronie internetowej ZK KM. Na linii P autobusy będą kursować w obu kierunkach ulicami: Chechlaną i Podwale do przystanku przy ul. Trzebińskiej. Przystanki Chrzanów Głowackiego i Podwale ze względu na opóźnienia, mają być obsługiwane tylko na żądanie. Kursy na liniach 17, 32 i 31 będą realizowane objazdem przez obwodnicę. W przypadku tego ostatniego autobusu pasażerowie muszą korzystać z przystanku położonego bliżej szpitala. Drugi nie będzie obsługiwany.

- W soboty, niedziele i święta kursy linii 31 z dworca ZK KM w kierunku szpitala o godz. 6.38 i 18.15 będą realizowane ul. Chechlaną. Nie zostanie obsłużony przystanek Chrzanów Podwale. Autobus zatrzyma się na żądanie na przystanku Chrzanów Głowackiego. Powrót do dworca nastąpi obwodnicą – wyjaśnia Marek Dyszy.

W przypadku linii 41 i 42 autobusy od przystanku Chrzanów Trzebińska pojadą ul. Podwale oraz ul. Chechlaną. I w tym przypadku przystanki Chrzanów Głowackiego i Podwale będą obsługiwane na żądanie. Dodatkowo od 30 czerwca w związku z objazdem na linii 41 zostanie wprowadzony całkiem nowy rozkład jazdy.

Od Trzebini kursy tej linii będą realizowane ulicami: Trzebińską, Podwale, Chechlaną, Szpitalną, Topolową i dalej obwodnicą w kierunku Trzebini. Pominięty zostanie przystanek Chrzanów Trzebińska (obok Kauflandu). Pasażerowie jadący w kierunku Trzebini i dalej do Psar muszą wsiąść na przystanku po drugiej stronie ul. Trzebińskiej (w rejonie Biedronki).

- W związku z objazdem mogą wystąpić opóźnienia w godzinach odjazdów poszczególnych autobusów. Trudno przewidzieć, ile wyniosą – zaznacza szef związku komunikacyjnego.
(EJB)