Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Tych zastosowań cytryny pewnie nie znałeś

17.08.2019 17:00 | 4 komentarze | 9 471 odsłon | Marek Oratowski

Cytryny są bogate w witaminę C oraz przeciwutleniacze, które mają korzystny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i wygląd. Bywają używane najczęściej kuchni. Jednak mają wiele innych zastosowań.

4
Tych zastosowań cytryny pewnie nie znałeś
Ojczyzną cytryny są Chiny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na przykład wystarczy nasączyć wacik sokiem z cytryny i umieścić w lodówce na kilka godzin, by zneutralizować w niej niepożądane zapachy.

Gdy wyciśniemy kilka kropel soku na umyte ręce i wmasujemy w skórę, unikniemy ich przesuszenia. Sok z cytryny zatrzymuje też krwawienie i dezynfekuje drobne rany.

Ten owoc pomoże pozbyć się łupieżu. W tym celu najlepiej wmasować dwie łyżki soku z cytryny w skórę głowy i spłukać wodą. Następnie trzeba wymieszać w szklance wody jedną łyżeczkę soku z cytryny i spłukać tym włosy. Warto powtarzać ten zabieg codziennie, aż łupież zniknie.

Nie każdy wie, że to w skórce znajduje się dziesięć razy więcej witamin niż w samym miąższu. Ze skórek, wody i aromatu (na przykład waniliowego) zrobimy własny, pozbawiony chemii odświeżacz powietrza. Ze skórki od cytryny przyrządzimy też smaczną herbatkę. Warto jednak w takim przypadku zastosować cytryny pochodzące z upraw ekologicznych.

Znacie jakieś inne zastosowania cytryny?