Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Proponujemy Wam do poczytania na weekend

14.06.2019 10:37 | 0 komentarzy | 2 153 odsłony | Redakcja

Ksiądz Władysław mimo wieku doskonale radzi sobie z nowoczesnymi technologiami. W rozmowie z Alicją Molendą wspomina stare czasy, mówi o autorytetach i polityce. Zapraszamy też do lektury rozmowy z mamą chłopców chorujących na chorobę, o której prawdopodobnie nawet nie słyszałeś, na wyprawę do czeskich Moraw czy spacer po Fabloku.

0
Proponujemy Wam do poczytania na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ksiądz Władysław

Ma 83 lata. Swobodnie porusza się po klawiaturze swojego laptopa, "ogarnia" internet, używa smartfona. Serwuje gościom kawę. Często cytuje papieża Franciszka. Jest dumny, że jest jego rówieśnikiem. Pół życia spędził w Trzebini-Krystynowie, dlatego nie wyobraża sobie życia na emeryturze w innym miejscu. O autorytetach, wartościach i międzypokoleniowej zgodzie - z obchodzącym 60-lecie kapłaństwa ks. prałatem Władysławem Gilem - rozmawiała Alicja Molenda.


 

Nadzieja dla Rafała i Kamila

Nadzieją dla Rafała i Kamila z Trzebini jest nowatorski lek testowany przez Amerykanów
Najbardziej obawiam się u synów narośli na kręgosłupie, bo to może się skończyć nawet paraliżem - mówi Joanna Rudnicka w rozmowie z Agnieszką Filipowicz, mama 4-letniego Rafała i 2-letniego Kamila, u których wykryto rzadką chorobę. Zespół mnogich wyrośli chrzęstno-kostnych.


Morawy - kraina słońca i win

Tylko trzy godziny jazdy samochodem dzielą nas od czeskich Moraw. Spokojnej, pagórkowatej krainy, z łagodnym klimatem i mnóstwem fantastycznych winnic. Gdy do tego opisu dodać okazałe pałace, napotykane co krok, i doskonale zorganizowaną sieć ścieżek rowerowych - wyłania się wymarzone miejsce na weekendowy wyjazd - zachęca Grażyna Kaim.


 

Zobaczyli, że serce Fabloku znów bije

Ponad dwieście osób obejrzało stare obiekty i maszyny we Fabloku. Jedni przyszli z ciekawości,inni by zobaczyć dawne miejsce pracy. Towarzyszył im marek Oratowski.


 

 

Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (23) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.
Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - gazeta@przelom.pl z dopiskiem "temat dla Przełomu".