Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Burmistrz pyta o przyszłość ZG Janina

04.06.2019 18:00 | 13 komentarzy | 9 253 odsłon | Marek Oratowski

Jacek Latko jest zaniepokojony doniesieniami na temat libiąskiej kopalni. Burmistrz wyraził to w piśmie do Filipa Grzegorczyka, prezesa zarządu Tauron Polska Energia S.A.

13
Burmistrz pyta o przyszłość ZG Janina
Jacek Latko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz przypomniał, że kopalnia zatrudnia 2,3 tysiąca osób. W związku z planami sprzedaży ZG Janina postawił kilka pytań szefostwu spółki. Po pierwsze, czy faktycznie planowana jest taka transakcja oraz czy zabezpieczone zostały pieniądze na uruchomienie poziomu 800 w kopalni. Chciałby też wiedzieć, jakie jest realne zagrożenie dla miejsc pracy.
"Jesteśmy żywo zainteresowani uczestnictwem w spotkaniach i kluczowych rozmowach dotyczących proponowanych przez Grupę Tauron rozwiązań w odniesieniu do ZG Janina, wyrażając stanowisko, że nie powinny się one odbywać bez zainteresowanej strony samorządowej" - zakończył list Jacek Latko.

 

O tym co mówiono o Janinie podczas obrad sejmiku małopolskiego, dlaczego nie udało się podjąć w tej sprawie rezolucji oraz o wystąpieniu posła Marka Sowy w tej sprawie, przeczytacie w jutrzejszym wydaniu "Przełomu".