Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

176 mln poszło z ZUS w Chrzanowie

24.05.2019 16:00 | 3 komentarze | 2 633 odsłony | Tadeusz Jachnicki

160 tysiącom osób wypłacił dodatkowe emerytury chrzanowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

3
176 mln poszło z ZUS w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsi uprawnieni otrzymali to jednorazowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury, czyli 1100 zł brutto (888,25 zł na rękę), 1 maja. Kolejni 5, 6, 10, 15, 20 oraz 24 maja.

- Dziś ostatni emeryci i renciści otrzymali na swoje konto jednorazowe świadczenie pieniężne czyli tzw. trzynastkę. Ostatnią transzę wypłaciliśmy z jednodniowym wyprzedzeniem, gdyż standardowy termin płatności, który przypada na 25 dzień miesiąca, w maju jest dniem wolnym - wyjaśnia Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie małopolskim.

W sumie w blisko 9 mld zł trafiło już do emerytów i rencistów z tytułu tzw. trzynastego świadczenia. Sam zakład w Chrzanowie wypłacił 176 mln zł. W Małopolsce „trzynastki" trafiły do ok. 700 tys. osób.

- Większość pieniędzy, bo w granicach 72 proc., przekazaliśmy na konta bankowe naszych klientów. Pozostała część to wypłaty za pośrednictwem operatora pocztowego - kontynuuje Szaniawska.

Do wypłaty zostały jeszcze tylko jednorazowe świadczenia pieniężne dla osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Dla tych klientów terminem płatności „trzynastki" jest 1 czerwca. Jednak to również dzień wolny, dlatego te świadczenia ZUS wypłaci do piątku 31 maja.