Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Samotne osoby starsze. Co zrobić, kiedy sami nie dajemy rady się nimi zajmować?

23.05.2019 22:07 | 0 komentarzy | 639 odsłon | red

Materiał promocyjny

Samotność i brak towarzystwa wśród osób starszych jest częstym zjawiskiem. Wiele chorób utrudnia możliwość wychodzenia z domu i przebywania z innymi. Rodzina nie dysponuje tak dużą ilością czasu, która zaspokoiła by potrzeby starszego członka rodziny i pozwoliła spędzać z nim każdego odpowiednią ilość godzin. Pozostawienie takiej osoby w stanie, w którym odczuwa samotność ma niekorzystny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne.

0
Samotne osoby starsze. Co zrobić, kiedy sami nie dajemy rady się nimi zajmować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dostęp do profesjonalnej opieki

 

Rodziny, które nie mają możliwości opiekowania się osobą starszą, dopiero w ostateczności rozważają rozwiązanie jakim jest dom opieki dla seniorów. Jest to niesłuszne postępowanie – podobnie jak niesłuszne są wynikające z nieuzasadnionego lęku wątpliwości. W wielu przypadkach osób starszych, decyzja o zamieszkaniu w domu opieki jest nie tylko jedyną właściwą, ale jedną z najlepszych możliwości. Senior ma zapewnioną profesjonalna opiekę przez 24 godziny na dobę. W przypadku zatrudnienia pielęgniarki, pomoc dostępna jest tylko w określonych godzinach, a koszty znacznie przewyższają inne rozwiązania.

 

Dom opieki lekiem na samotność?

 

Możliwość przebywania seniora wśród rówieśników to najlepsze lekarstwo. Samotność w żadnym wieku nie jest korzystna, a już tym bardziej w podeszłym. Jeśli więc nie posiada się odpowiedniej ilości czasu, by zadbać o rozrywkę dla osoby starszej, skierowanie jej do domu opieki w Warszawie będzie dobrym rozwiązaniem. To nie tylko szansa na nowe znajomości, a może nawet przyjaźnie, ale też ciekawy sposób spędzania czasu. Osoby starsze mogą wspólnie oglądać ulubiony serial, grać w gry, czy nawet realizować swoje pasje z młodości, na przykład do malarstwa lub muzyki. Wybranie tej opcji nie powinno być powodem wyrzutów sumienia, które tak często towarzyszą rodzinie. Wręcz przeciwnie, rozwiązanie to zapewnia osobie starszej nie tylko profesjonalna opiekę, ale również rozrywkę i urozmaicenie dni, które do tej pory wyglądały tak samo.

Materiał promocyjny