Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Jak długo wytrzymają drewniane pomosty nad Chechłem?

17.05.2019 20:43 | 34 komentarze | 6 248 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Drewniane pomosty w ośrodku rekreacyjnym Chechło ładnie wyglądają, ale nie są oszczędnym rozwiązaniem. Odwiedzający ten akwen mieszkańcy już dostrzegli pierwsze ślady ich użytkowania, choć sezon jeszcze się nie rozpoczął.

34
Jak długo wytrzymają drewniane pomosty nad Chechłem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na deskach pomostów zaczynają wypadać sęki i widać pierwsze pęknięcia - poinformował "Przełom" jeden z mieszkańców gminy. - Co będzie po sezonie, gdy przez Chechło latem przetoczą się tłumy plażowiczów, a tym bardziej - po zimie?

Drewno ma duże walory estetyczne, ale niestety jest mniej odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Pomosty na Chechle będą więc mniej trwałe niż na przykład te zainstalowane nad Balatonem. Co więcej, wymagają co jakiś czas olejowania, by dłużej utrzymały żywotność, są zatem droższe w utrzymaniu.

Poproszony przez nas o komentarz burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk przyznaje, że optował za bardziej trwalszym materiałem na wykonanie pomostów. O wyborze materiału zdecydowała jednak wizja firmy projektującej modernizację ośrodka. Drewno lepiej wpisuje się w naturalne otoczenie Chechła.