Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kredyty Chrzanów, przystąpienie do kredytu we dwoje, kiedy to możliwe?

17.04.2019 12:10 | 0 komentarzy | 720 odsłon | red

Materiał promocyjny

Decyzja o skorzystaniu z kredytu bankowego zawsze powinna być poprzedzona dogłębnymi analizami oraz uświadomieniem sobie możliwości naszej spłaty. Banki oferują kredyty, które mogą być udzielone na 1 osobę, na 2 czy nawet więcej kredytobiorców. To ile osób przystępuje do kredytu zależy od szeregu czynników. W poniższym artykule skupimy się jednak na sytuacji kiedy kredyt udzielany jest na 2 kredytobiorców, Jakie są korzyści takiego stanu rzeczy oraz co jest słabszą stroną.

0
Kredyty Chrzanów, przystąpienie do kredytu we dwoje, kiedy to możliwe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wspólny kredyt w Chrzanowie, kto może do niego przystąpić?
W powszechnym mniemaniu panuje mit, że do kredytu mogą przystąpić tylko małżonkowie, ewentualnie ktoś z najbliższej rodziny. Stąd najczęstsze konstrukcje jak w przypadku dwójki kredytobiorców mąż- żona czy syn- matka. Jednak banki nie ograniczają możliwości współkredytobiorców. Taką osobą może być sąsiad, koleżanka czy wspólnik. Nie ma też problemów z rozmieszczeniem kredytobiorców, jeden z nich może mieszkać w Chrzanowie, drugi w Warszawie.
Oczywiście nie bez powodu lwia część kredytów, do których przystępują dwie osoby skupia się na członkach rodziny. Zdecydowanie większe zaufanie mamy do kogoś bliskiego. Jednak zdarzają się sytuacje kiedy człowiek nie ma co liczyć na pomoc rodziny. Wtedy też skorzystać można z możliwości przystąpienia do kredytu z osobą trzecią.

Kredyty Chrzanów, po co drugi kredytobiorca?
W przeważającej liczbie przypadków staramy się jednak o kredyt na 1 osobę. Jednak możemy się spotkać z licznymi problemami
- zbyt mała kwota proponowana przez bank. Jeśli kwota proponowana przez bank nie jest dla nas zadawalająca warto pomyśleć o poręczycielu czy dodatkowym kredytobiorcy. Kiedy druga osoba legitymuje się dochodem radykalnie wzrasta kwota proponowana przez bank.
- brak zdolności kredytowej. Problem związany jest z uwzględnieniem wyższych kosztów utrzymania kiedy wnioskuje jeden z małżonków. Kiedy dwie osoby podchodzą do kredytu koszty rozkładają się i bank ma mniejszy problem z podejściem do zdolności kredytowej.
- zbyt duże ryzyko banku. Najczęściej w przypadku pracy na czas określony czy niskiej oceny scoringowej. W tej sytuacji przystąpienie do kredytu drugiej osoby pozwala otrzymać kredyt a nie skutkuje odmową jak w przypadku jednej osoby.

Gdzie znajdę najtańszy kredyt w Chrzanowie dla dwóch kredytobiorców?
Kredyty bankowe, do których przystępują 2 osoby, z wyłączeniem kredytów pod zabezpieczenie (hipoteki) są średnio udzielane na 9-12 lat. Warto zauważyć, że podejmowana decyzja o kredycie odbije się na sporej części naszego życia. Tym bardziej warto aby decyzja o wzięciu kredytu była przemyślana. Dodatkowo warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże nam wybrać najtańszy bank dostępny w naszej sytuacji. Mnóstwo czynników decyduje o wyborze banku, a nie posiadając odpowiedniej wiedzy możemy sporo przepłacić.

Dlaczego osoby korzystające z pomocy fachowców uzyskują tańsze kredyty?
Zapytaliśmy eksperta z branży kredytowej o opinię. Damian Zając z biura pośrednictwa kredytowego dFinance.pl działającego ogólnopolsko ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu:
W dobie szybko zmieniających się ofert bankowych nie sposób nadążyć za tym, który w miesiącu starania się o kredyt będzie najtańszy. Tylko profesjonaliści nadążają za pojawiającymi się promocjami bankowymi niższymi prowizjami czy oprocentowaniem. Dzięki ścisłej współpracy z kilkunastoma bankami jesteśmy na bieżąco informowani o zmianach w ofertach dzięki czemu możemy proponować klientom najtańsze kredyty na rynku. Wszystko to, poparte doświadczeniem i wyczuciem branży przez naszych pracowników pomaga uzyskać najlepsze dostępne oferty dla klientów.

Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za korzystaniem z pomocy doradców czy pośredników jest czas. Zapoznanie się z ofertami, bieganie od banku do banku z pewnością zajmie nam sporo wolnego czasu.

Ostatnim argumentem w pomocy specjalistów jest unikanie nieprzyjemnych zdarzeń jak spotkanie się z odmową banku. Nieznajomość wszystkich wymogów banku może prowadzić do takiej sytuacji. Unikniemy jej jednak korzystając z profesjonalnej pomocy.

dfinance.pl/kredyt-konsolidacyjny/

Materiał promocyjny