Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Psychoterapia – kiedy warto zwróci się o pomoc?

26.03.2019 13:15 | 0 komentarzy | 813 odsłon | red

Materiał promocyjny

Psychoterapeuta pomaga pacjentowi w procesie zdrowienia i towarzyszy mu przez okres choroby. Pokazuje nowy sposób patrzenia na świat i daje narzędzia, dzięki którym pacjent zmienia sposób postrzegania rzeczywistości, a przy tym nie ocenia i nie krytykuje. Relacja psychoterapeuta – pacjent jest pełna zaufania co umożliwia leczenie zaburzeń psychicznych bądź wprowadzenie zmian w postrzeganiu siebie i świata. Kiedy warto z takiej pomocy skorzystać?

0
Psychoterapia – kiedy warto zwróci się o pomoc?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kiedy dobrze jest zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty?

O wizycie u psychoterapeuty warto pomyśleć, jeśli przez dłuższy okres czas odczuwamy spadek nastroju, mamy poczucie osamotnienia, zaczyna towarzyszyć nam lęk, stres oraz zaburzenia snu. Do psychoterapeuty zwracają się również osoby potrzebujące wsparcia w trudnej sytuacji życiowej czy mające niskie poczucie własnej wartości, a także borykające się z różnego typu zaburzeniami, np. z odżywianiem.
Psychoterapia to długotrwały proces, jednak dzięki regularnym sesjom i wytrwałości można uporać się z problemami i odnaleźć wewnętrzną równowagę oraz spokój. Psychoterapia poznań to skuteczna metoda leczenia potwierdzona naukowo, którą można łączyć z innymi metodami leczenia, np. farmakoterapią.

Dobry psychoterapeuta, czyli jaki?

Psychoterapeuta przede wszystkim potrafi słuchać i bez problemu prowadzi rozmowę. Powinna to być osoba ciepła, godna zaufania, empatyczna, a przy tym dociekliwa, cierpliwa oraz pełna zrozumienia. Dobry psychoterapeuta potrafi „otworzyć pacjenta”, sprawić, że będzie on aktywnie uczestniczył w sesjach. Pomoże mu zrozumieć samego siebie.

Psychoterapia Poznań

Jak zatem znaleźć dobrego psychoterapeutę? Poszukiwania najczęściej zaczyna się od przejrzenia ofert zamieszczonych w internecie. Można wpisać po prostu frazę „dobry psychoterapeuta Poznań”, sprawdzić referencję i opinie pacjentów. Warto również rozmawiać ze znajomymi, którzy uczęszczają na terapię i którzy są zadowoleni ze współpracy ze swoim psychoterapeutą. Tego typu opinie w tym przypadku są bardzo cenne.

Materiał promocyjny