Błyskawica rozbiła Koronę (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.03.2019 17:55 | 0 komentarzy | 5 736 odsłon | Michał Koryczan

W zamykającym pierwszą wiosenną kolejkę A-klasy meczu Myślachowice pokonały Lgotę. Po zwycięstwie z Zalasem na fotel lidera powrócił Libiąż.

0
Zawodnik Błyskawicy Kamil Wojdyła (z lewej) atakowany przez gracza Korony

Błyskawica Myślachowice - Korona Lgota 5-1 (1-0)

1-0 Sebastian Kaczmarczyk (10), 1-1 Mateusz Kalemba (53), 2-1 Tomasz Łukasik (71), 3-1 Karol Łubik (86), 4-1 Karol Łubik (90), 5-1 Tomasz Witkowski (90+2)

Błyskawica: D. Woźniak - Kocyk, K. Głowacz, Wicher (87. F. Głowacz), Cybulski, Wojdyła, Jedynak, Łukasik, Wilk (56. Łubik), Chlebda (55. Witkowski), Kaczmarczyk (88. Potejko)

Korona: A. Stryczek - Sz. Lasoń (74. Zając), Kuś, K. Nowakowski, Święszek, Chochół (46. Janowski), Babecki, Maj (90. Rubacha), Dziedzic, H. Mosiej (46. Kalemba), Burbeło

Derbowy pojedynek czwartej z ostatnią drużyną w tabeli nie był, jak mógłby na to wskazywać końcowy rezultat, spacerkiem dla Myślachowic. Do 86. minuty formalni gospodarze meczu (zawody rozegrane zostały na boisku w Dulowej) prowadzili różnicą tylko jednej bramki.
Po końcowym gwizdku szkoleniowiec Błyskawicy Tomasz Ryba (w rundzie jesiennej prowadził Koronę, co było dodatkowym smaczkiem, niedzielnej rywalizacji) przyznał, że rywale napędzili jego drużynie trochę strachu.
Po pierwszej połowie Myślachowice prowadziły 1-0 po dosyć szczęśliwym trafieniu Sebastiana Kaczmarczyka z kilku metrów.
Nie minęło dziesięć minut drugiej odsłony, a rywale doprowadzili do wyrównania. Błąd przeciwnika wykorzystał wprowadzony po przerwie Mateusz Kalemba, pokonując Dawida Woźniaka.
Na ponowne prowadzenie podopieczni Tomasza Ryby wyszli w 71. minucie. Po podaniu od Kamila Wojdyły, piłkę do siatki skierował Tomasz Łukasik.
W ostatnich kilku minutach gospodarze dobili zespół z Lgoty, strzelając jeszcze trzy bramki. Dwie z nich zdobył debiutujący w barwach Błyskawicy Karol Łubik (przy golach asystowali Kacper Głowacz i Wojciech Jedynak). Wynik ustalił ładnym strzałem z dystansu Tomasz Witkowski, po zgraniu futbolówki przez Tomasza Łukasika.
- Spodziewałem się ciężkiego meczu. Trochę chłopaków pościągali do Lgoty. Poza tym wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Przy stanie 1-1 Kamil Babecki strzelił głową tuż obok słupka. Gdyby trafił, to wszystko inaczej by się ułożyło. Trochę szczęścia mieliśmy. Po strzeleniu drugiej bramki zespół rywali już się posypał. Do tego momentu mecz był wyrównany, choć ze wskazaniem na nas. Lgota nie odda nikomu łatwo punktów. Życzę jej jak najlepiej - mówi Tomasz Ryba, trener Błyskawicy.

Victoria Zalas - MKS Libiąż 1-3