Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ludzie z Chrzanowa w walce o finał

14.03.2019 12:30 | 1 komentarz | 3 491 odsłony | Tadeusz Jachnicki

W piątek, 15 marca, uczniowie z Chrzanowa powalczą o wielki finał w olimpiadzie ZUS. W tym roku w całej Polsce w konkursie rywalizowało ponad 34 tysiące uczniów.

1
Ludzie z Chrzanowa w walce o finał
Uczestnicy olimpiady Fot. Nadesłane przez ZUS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Małopolsce do drugiego etapu zakwalifikowało się 21 szkół, w tym przedstawiciele obu liceów ogólnokształcących w Chrzanowie.

Warto zauważyć, że chrzanowska ekipa II LO w drodze do półfinału znalazł się w gronie trzech drużyn, które zdobyły największą liczbę punktów.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS", projektu, który ma przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom liceów, techników i szkół zawodowych. Obejmuje on cztery tematy zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony", „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", „Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", „e-ZUS, czyli firma pod ręką".

- Uczestnicy olimpiady przygotowują się nie tylko do rywalizacji. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych to również wiedza o funkcjonowaniu państwa. Przygotuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy oraz w życiu osobistym - przekonuje Anna Szaniawska z ZUS w Małopolsce.

Na zwycięzców olimpiady oprócz nagród rzeczowych czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce.

Początek etapu wojewódzkiego olimpiady w piątek (15 marca) o godz. 11:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie.


Drużyna II LO w Chrzanowie
Justyna Jura
Martyna Paszcza
Kamila Pyziak

Drużyna I LO w Chrzanowie
Alicja Hurbol
Zofia Żak
Kamila Aksamit