Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Nastolatki okłamały wszystkich, że ktoś chciał je porwać

06.02.2019 16:30 | 3 komentarze | 7 148 odsłon | Ewa Solak

Krzeszowiccy policjanci odebrali zgłoszenie o próbie porwania dwóch 12-letnich dziewczyn. Sprawcy mieli je gonić i próbować wciągnąć do bagażnika samochodu.

3
Nastolatki okłamały wszystkich, że ktoś chciał je porwać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewczyny opowiedziały w domach historię, jakoby wracając ze szkoły w Rusocicach zostały zaczepione przez mężczyzn podróżujących samochodem. Miały być nagabywane, a następnie wciągane do auta, ale udało im się uciec.

Rodzice natychmiast powiadomili policję.

- Policjanci ustalili możliwy przebieg zdarzenia oraz trasę ewentualnego przejścia dziewczynek i przejazdu samochodu. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli okoliczny monitoring oraz rozpytali mieszkańców. Nikt nic nie widział. Do okolicznych jednostek policji niezwłocznie rozesłano komunikat z opisem pojazdu oraz przebiegiem zdarzenia - relacjonuje Michał Godyń komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach.

Dziewczynki opowiedziały szczegółowo przebieg całego zajścia i początkowo były bardzo wiarygodne. Potem jednak 12-latki przyznały, że nie było żadnej próby porwania, a całe zdarzenie zmyśliły.

- To nie pierwsze takie zgłoszenie w okolicy. Niedawno podobne odebraliśmy w Krzeszowicach. Przypominamy rodzicom żeby porozmawiali na ten temat ze swoimi dziećmi. W przypadku takich zgłoszeń praca policjantów wymaga bardzo dużego nakładu czasu i sił. W tym czasie mogliby pełnić służbę i pilnować porządku w innych wymagających tego rejonach - dodaje Michał Godyń.

Sprawą 12-latek zajmie się sąd rodzinny. Krzeszowiccy policjanci będą rozmawiać z uczniami okolicznych szkół na temat konsekwencji fikcyjnych zgłoszeń.