Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Zamiast wizyty u kosmetyczki skuteczne peelingi do twarzy

06.02.2019 11:19 | 0 komentarzy | 504 odsłony | red

Materiał promocyjny

Coraz więcej osób odwiedza salony kosmetyczne, a różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne stają się z każdym rokiem popularniejsze. Marząc o promiennej skórze, nie zawsze trzeba iść do profesjonalnej kosmetyczki. Czasem wystarczający jest zakup odpowiedniego kosmetyku i jego prawidłowe stosowanie. Przykładem tego, czego nie może zabraknąć wśród kosmetyków pielęgnacyjnych, są peelingi do twarzy.

0
Zamiast wizyty u kosmetyczki skuteczne peelingi do twarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli peeling jest dopasowany do typu i kondycji cery i stosowany systematycznie, efekty mogą być zbliżone do tego, jakie widzimy po wizycie w salonie kosmetycznym. Jak można zrobić go prawidłowo i jakie można czerpać z niego korzyści?

Oczyszczanie skóry peelingiem – jakie zalety?

Kiedy idziemy do kosmetyczki, oczekujemy, że nasza skóra będzie dogłębnie oczyszczona, odżywiona, napięta, gładka. Wszystko to można osiągnąć przy domowym peelingu. Zakładając, że używamy dopasowanego do siebie kosmetyku, skutecznie usuwamy martwy naskórek. Już w tym momencie widać pierwsze rezultaty zabiegu! Natychmiastowo cera jest gładsza, świeższa i wygląda zdrowiej. Powtarzając zabieg regularnie, dostrzeżemy, że zmarszczki są płytsze, a skóra jest bardziej elastyczna. Wynika to z poprawy mikrokrążenia i wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Poza tym peelingi do twarzy mogą być potraktowane jako kosmetyki poprzedzające inne zabiegi. Warto wykorzystać to, że peeling odkrywa świeżą skórę, która lepiej wchłania substancje odżywcze. Wystarczy po oczyszczaniu nałożyć maseczkę nawilżającą lub regenerującą i mamy pewność, że składniki aktywne będą działały intensywniej. Peelingi do twarzy powinno stosować się raz bądź dwa razy w tygodniu. Wyjątek stanowi skóra naczynkowa i wrażliwa, która wymaga wyjątkowej delikatności. Jej posiadacze powinni się ograniczać do robienia peelingu raz na dwa tygodnie.

Klucz to dobry wybór kosmetyku!

Żeby cieszyć się wszystkimi efektami, jakie zostały wymienione powyżej, musimy mieć pewność, że dobraliśmy preparat pod kątem naszej cery. W przeciwnym razie jego działanie może być za słabe lub zbyt drażniące, co skutkuje zaczerwienieniem. Na sklepowych półkach znajdziemy kilka kategorii peelingów do twarzy. Pierwsza z nich to kosmetyki ziarniste, które zawierają zmielone pestki i nasiona. Będą one doskonałe przy skórze tłustej, mającej problem z nadmiarem sebum. Przy skórze mieszanej należy uważać, natomiast właściciele skóry wrażliwej, suchej i naczynkowej muszą ich unikać.

Następne są peelingi z kuleczkami. Zasada działania jest podobna – mechanicznie ścieramy martwy naskórek. Jednak kosmetyk jest dużo delikatniejszy, więc z tego rozwiązania może korzystać szersza grupa osób. Najbardziej uniwersalnym i najdelikatniejszym kosmetykiem są peelingi do twarzy enzymatyczne. Ich używanie wygląda inaczej. Zamiast ścierać naskórek, warstwę preparatu nakładamy na twarz i zostawiamy na kilkanaście minut. Wtedy też enzymy rozpuszczają zrogowaciały naskórek, dzięki czemu nawet przy skórze wrażliwej, nie powinny pojawić się zaczerwienienia.

Materiał promocyjny