Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Zadaszenia lodowiska nie będzie

28.12.2018 18:10 | 46 komentarzy | 6 323 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 15:17

Największą inwestycją w budżecie powiatu na 2019 rok miała być przebudowa boiska przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie wraz z zadaszeniem lodowiska. Nie będzie jednak realizowana.

46
Zadaszenia lodowiska nie będzie
Starosta Andrzej Uryga (pierwszy z prawej) tłumaczył radnym, że realizacja inwestycji przy ulicy Wyszyńskiego w obecnych realiach finansowych byłaby "trwonieniem pieniędzy"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta Andrzej Uryga tłumaczył radnym na piątkowej sesji budżetowej, że powiat musiałby sfinansować prawie 80 procent kosztów tej przygotowanej przez poprzedni zarząd inwestycji, wycenianej na ponad sześć milionów złotych. Bo dotacja z ministerstwa sportu jest relatywnie niska. A poprzedni burmistrz Chrzanowa nie uwzględnił wniosku starostwa i nie przewidział w przekazanym następcom projekcie budżetu na 2019 r. pieniędzy na zadaszenie lodowiska i przebudowę boiska. Temat zostanie więc odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Poprzedne władze powiatu zaadaptowały w budynku w liceum w Sierszy pomieszczenia pod klub seniora. Także ta inwestycja dofinansowywana z budżetu wojewody nie będzie realizowana w przyszłym roku.

Uchwalone wydatki powiatu na 2019 rok rok wyniosą 110 milionów złotych.