Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Promocja tylko dla mistrza?

12.12.2018 23:00 | 2 komentarze | 3 274 odsłony | Michał Koryczan

Zarząd Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów chce, żeby z A-klasy do okręgówki awansowała tylko jedna, a nie dwie drużyny.

2
Promocja tylko dla mistrza?
Zawodnicy MKS Libiąż (czarne stroje, podczas meczu w Myślachowicach) zajmują obecnie pierwsze miejsce, premiowane awansem do okręgówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Ile drużyn powinno awansować w tym sezonie z chrzanowskiej A-klasy?

Zasady promocji z chrzanowskiej, wadowickiej i oświęcimskiej A-klasy do jednej, wspólnej okręgówki były przez lata niezmienne. Co sezon premiowany był mistrz każdej z tych klas rozgrywkowych.

W trakcie obecnego sezonu pojawił się jednak pomysł, aby z chrzanowskiej A-klasy awansował również wicemistrz.

Był to jeden z punktów porozumienia (wypracowanego przez przedstawicieli klubów i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, przy udziale PPN Chrzanów) kończącego kilkutygodniowy bojkot w tych rozgrywkach, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Jak czytamy w wydanym przez kluby oświadczeniu, to władze MZPN zaproponowały, aby w obecnym sezonie dwa kluby awansowały do ligi okręgowej.

Tymczasem zarząd Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów podjął niedawno uchwałę intencyjną, żeby niczego nie zmieniać i promocję z chrzanowskiej A-klasy wywalczyła tylko jedna drużyna.

- W zachodniej Małopolsce zaczęła się psuć atmosfera. W pozostałych podokręgach mieli pretensje, że od nas awansowałyby dwa, a od nich jeden zespół. Gdyby do tego doszło, to kluby z tamtego terenu zaczęłyby bojkot i znowu byłby cyrk. Dla dalszej, dobrej współpracy podjęliśmy więc taką decyzję. Co prawda można było zaproponować, aby z każdej z trzech A-klasa awansowały po dwie drużyny, ale to wiązałoby się ze spadkiem z okręgówki większej liczby zespołów, co na pewno spotkałoby się z oporem - mówi Leon Kozioł, wiceprezes PPN Chrzanów i prezes Zagórzanki Zagórze.

Jak dodaje, pismo w tej sprawie zostało przesłane do MZPN. Jak informuje Jerzy Nagawiecki, rzecznik prasowy MZPN, zarząd tej organizacji może zająć się tym tematem najwcześniej podczas styczniowego zebrania.

Przypomina, że na ten moment wciąż obowiązuje dotychczasowy regulamin rozgrywek, zgodnie z którym do okręgówki awansuje tylko mistrz A-klasy.

Przypomnijmy, że na półmetku sezonu liderem chrzanowskiej klasy A jest MKS Libiąż, mający punkt przewagi nad drugim w tabeli Startem Kamień i dwa "oczka" nad trzecią w klasyfikacji Ciężkowianką Jaworzno.