Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Które drogi powiatowe idą do remontu

07.07.2018 09:19 | 4 komentarze | 9 226 odsłon | Marek Oratowski

W najbliższych dniach rozpoczną się remonty kilku dróg powiatowych. Wiele z nich w gminie Libiąż.

4
Które drogi powiatowe idą do remontu
Remont obejmie 450-metrowy odcinek ulicy Jaworowej w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Libiążu za milion złotych (powiat wyłoży 700 tysięcy, a gmina 300 tysięcy) zmodernizowanych zostanie kilka dróg. Mieszkańcy czekają zwłaszcza na rozpoczęcie robót na dwóch z nich.

- Na ulicy Astronautów w Żarkach wymienimy nawierzchnię na 500-metrowym odcinku od szkoły w stronę wsi. Natomiast na ulicy Jaworowej w Libiążu, gdzie w ubiegłym roku wykonany został odcinek leśny, nowy asfalt pojawi się na 450-metrowym odcinku od ulicy Pilotów w stronę lasu - informuje Zbigniew Zaręba, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie. Termin zakończenia obu inwestycji to 31 sierpnia.

Prace planowane są także na części ulic Broniewskiego i Gromieckiej oraz Spokojnej w Libiążu. Wykonawcy wejdą także na ulicę Krakowską w Alwerni. Do końca wakacji na odcinku 500 metrów powstanie tam chodnik.
Pracownicy PZD 6 lipca ogłosili też przetarg na przebudowę części ulicy Piaski w Myślachowicach.

Wciąż trwają roboty drogowe na drodze powiatowej od ulicy Pogorskiej w Chrzanowie, przez Pogorzyce do Płazy. Za kilka tygodni drogowcy rozpoczną budowę ronda na ulicy Pogorskiej. Wykonają też drogę rowerową przy okazji wymiany nawierzchni na drodze w stronę Stelli.