Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rowerową przejażdżkę opłaca się rozpocząć w pociągu

28.06.2018 12:00 | 0 komentarzy | 4 085 odsłony | Marek Oratowski

W wybranych pociągach na trasie Kraków Główny - Oświęcim pasażerowie przez wszystkie wakacyjne weekendy przewiozą rowery za symboliczną złotówkę.

0
Rowerową przejażdżkę opłaca się rozpocząć w pociągu
Rowery przewiezie przystosowany do tego celu tabor fot. Biuro Prasowe UMWM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pilotażowa akcja Przewozów Regionalnych i Województwa Małopolskiego, obejmuje wybrane pociągi. Chodzi o kursy z Krakowa Głównego o godz. 9.11 i 13.12, które do Oświęcimia dojeżdżają odpowiednio o 10.58 i 14.58. A także pociągi relacji Oświęcim - Kraków Główny z godziny 11.05 i 17.16. Obsłuży je przygotowany do tego celu tabor z przestrzenią przeznaczoną na przewóz rowerów.

Ze specjalnych pociągów można skorzystać w każdy weekend wakacji oraz w dni świąteczne, wyłączając 18 sierpnia. Za przewóz rowerów zapłacimy w nich złotówkę, niezależnie od pokonanej odległości. Bilety na kursy dostępne są w pociągach oraz za pośrednictwem systemu MKA i aplikacji mobilnej iMKA.

Akcja daje okazję, aby poznać choćby Wiślaną Trasę Rowerową i jest częścią kampanii „Małopolska na rowery - 100 procent emocji" zachęcającej do poruszania się jednośladami wszystkich niezależnie od wieku.