Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Arka wygrała z Fablokiem i awansowała do "okręgówki" (WIDEO)

16.06.2018 16:49 | 4 komentarze | 10 916 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 22:00

Zakończył się mecz na szczycie A-klasy. Arka musiała wygrać w Babicach różnicą dwóch bramek. Zwyciężyła trzema.

4
Arka wygrała z Fablokiem i awansowała do "okręgówki" (WIDEO)
Mecz zgromadził kilkuset widzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

PIŁKA NOŻNA

Klasa okręgowa - Chrzanów

LKS Żarki - Tempo Białka 1-5

Nadwiślanin Gromiec - LKS Jawiszowice 0-5

Victoria 1918 Jaworzno - Brzezina Osiek 2-1

Zagórzanka Zagórze - Kalwarianka Kalwaria 2-1

Klasa A - Chrzanów

Arka Babice - Fablok Chrzanów 4-1 (2-1)

1-0 Konrad Furtak (27), 1-1 Kacper Klechowski (32) ,2-1 Marcin Głogowski (43), 3-1 Filip Zając (48), 4-1 Marcin Głogowski (72)

Arka: Proksa - Furtak, Kasperczyk, T. Jaromin, Zając, S. Jaromin (85. Śliwiński), Bieda (90+6 Lament), Czyszczoń, Bartyzel, Grabowski, Głogowski (73.Witkowski)

Fablok: Ryszka - Dobrzyński, Kułaga, Drabiński, Chrząszcz (62.Oczkowski), Klechowski (76. Kędziora), Stępień, Sabuda (50. Ząbek) , Fudali Bogucki, Sz. Stach

Fablok miał trzy punkty przewagi nad Babicami. Jesienią w Chrzanowie wygrał 1-0 po golu Dawida Sabudy. Podopieczni Krzysztofa Bazyrtzela musieli więc postawić na ofensywę, ale i skutecznie zadbać o pilnowanie tyłów. Na finiszu poprzedniego sezonu babiczanie ulegli 1-3 Victorii 1918 Jaworzno i kolejny raz przegrali walkę o "okręgówkę". Tym razem nie chcieli podobnego scenariusza. Jednak to chrzanowianie byli w uprzywilejowanej sytuacji.

Początek należał do gospodarzy. Groźnie strzelał S. Jaromir, a w końcu Konrad Furtak uderzył do siatki z ponad 25 metrów. Jednak Kacper Klechowski po akcji z prawej strony doprowadził do wyrównania. Liczn kibice z Chrzanowa stali się jeszcze głośniejsi. Trwała wymiana ciosów z obu stron. Strzał Jana Boguckiego bramkarz Babic sparował na róg. Arka wróciła do gry po golu do szatni z dystansu Marcina Głogowskiego.

Po przerwie w zespole Babic Kaźmierczyk wszedł za Grabowskiego. Po centrze z rogu do siatki strzałem główą trafił Filip Zając. Kibice Fabloku rzucili race na boisko. Sędzia zarządził chwilową przerwę. Fabloklokowcy wzmocnili słę ognia. Na boisku pojawia się trener Artur Oczkowski. Fudali uderzył z dystansu na bramkę Arki. Golkiper wybił piłkę na róg. Marcin Głogowski dla odmiany dostał piłkę, położył bramkarza Fabloku i zdobył czwartego gola dla Babic.

Fablokowcy bili w ofensywie głową w mur. Sędzia doliczył 6 minut. Po końcowym gwizdku wystrzeliły szampany. W górę powędrował grający trener Arki Krzysztof Bartyzel.

- Od początku wierzyliśmy, że wygramy dwoma bramkami. Nawet wtedy, gdy rywale wyrównali. Po siemiu latach starań w końcu trzeci mecz o wszystko wreszcie nam wyszedł - skomentował szczęśliwy Krzysztof Bartyzel.

Jutrzenka Ostrężnica - Ciężkowianka Jaworzno 0-8

Wisła Jankowice - Korona Lgota 4-0

Victoria Zalas - Wolanka Wola Filipowska 3-2

Błyskawica Myślachowice - Promyk Bolęcin 6-1

UKS SP Dulowa - Start Kamień 2-6

Klasa B

KS Nadwiślanka Okleśna 1956 - Wisełka Rozkochów 1-2

Tęcza Tenczynek - Unia Kwaczała 3-0 vo