Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Szkolny dzień profilaktyki

13.04.2018 14:43 | 0 komentarzy | 3 683 odsłony | (zew)

26 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini wzięli udział w Szkolnym Dniu Profilaktyki, który przebiegał pod hasłem „Powiedzmy STOP szkolnej agresji".

 

 

0
Szkolny dzień profilaktyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł zorganizowania akcji jest odpowiedzią na nową kampanię społeczną Rzecznika Praw Dziecka mającą na celu nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej, szczególnie w kontekście użycia mediów elektronicznych. Bardzo ważne jest też zapobieganie agresywnym zachowaniom i uczenie umiejętności skutecznej reakcji na nie.

Uczniowie z klas od I-IV wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w oparciu o program pt. „Cukierki" znajdujący się na liście programów rekomendowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele fundacji Homo Homini.

Celem zajęć było: uczenie samodzielnego i twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec innych osób, nauka tworzenia pozytywnych relacji międzyludzkich oraz opisywanie i nazywanie uczuć.

Z kolei uczniowie z klas od V-VII uczestniczyli w zajęciach „Mów do mnie sercem", prowadzonych przez Marka Wąsika z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. W czasie zajęć uczniowie zdobywali wiedzę na temat komunikacji interpersonalnej, ćwiczyli
umiejętności porozumiewania się bez agresji, tworzyli komunikaty „Ja" i posługiwali się „językiem serca". Dowiedzieli się również co oznacza „język szakala", a co „język żyrafy".

Szkolny Dzień Profilaktyki zakończyliśmy prelekcją na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie zajęcia spotkały się z dużą aktywnością i zainteresowaniem ze stronyu czniów.
Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Trzebinia, w tym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebini za sfinansowanie warsztatów dla naszych uczniów.