Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Zapobiegł wybuchowi na stacji benzynowej. Dostał nagrodę (WIDEO)

18.01.2018 22:26 | 0 komentarzy | 4 288 odsłony | Tadeusz Jachnicki

130 tysięcy złotych przekazali w ubiegłym roku przedsiębiorcy mieszkańcom Chełmka. Za szczodrość od lokalnego samorządu otrzymali Złote Sakiewki. Nie zabrakło też nagród dla pomagających w inny sposób, artystów czy bohaterów ratujących życie. Galę zwieńczył występ Jacka Wójcickiego.

0
Zapobiegł wybuchowi na stacji benzynowej. Dostał nagrodę (WIDEO)
„Zwyczajni-Niezwyczajni": strażacy z Chełmka, Bobrka i Gorzowa oraz Adrian Kuczera (z prawej, obok burmistrz Andrzej Saternus))
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Złote Sakiewki rozdano po raz 14.

- Te lata to czas rozwoju i znacznej zmiany naszych miejscowości. Przemiany, które nastąpiły, nie byłyby możliwe bez osób, które bezinteresownie poświęcają swój wolny czas, wiedzę oraz pieniądze, aby wspierać liczne inicjatywy w naszej gminie. Oczywiście gala „Złotych Sakiewek" to okazja do wyróżnienia darczyńców, ale nie tylko. To także sposobność do zwykłego powiedzenia „dziękuję" za okazywaną dobroć i wsparcie - mówił prowadzący Kamil Szyjka.

Oprócz „sakiewek" wręczono medale "Za zasługi dla rozwoju gminy Chełmek", statuetki „Otwarte serca" oraz "Lider Gminy 2017".

Strażacy ochotnicy oraz mieszkaniec Adrian Kuczera odebrali nagrodę "Zwyczajni-Niezwyczajni".

Adrian Kuczera 30 lipca 2017 roku w Chełmku, na stacji paliw przy ul. Krakowskiej w Chełmku, uniemożliwił sprawcy podpalenie celowo wylanego na podłoże paliwa, obezwładniając go i odciągając od dystrybutora, co w konsekwencji pozwoliło zapobiec pożarowi i wybuchowi.


O wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych przeczytacie Państwo w kolejnym wydaniu tygodnika "Przełom" (24 stycznia).

Fragment występu Jacka Wójcickiego