Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Centrum Libiąża zmieni wygląd

21.11.2017 17:34 | 7 komentarzy | 17 965 odsłon | Marek Oratowski

Budowa krytego basenu i kolejnego ronda, remont dziesięciu dróg, powstanie zajezdni autobusowej i rozpoczęcie kanalizacji Żarek to najważniejsze inwestycje zaplanowane do realizacji w Libiążu w przyszłym roku.

7
Centrum Libiąża zmieni wygląd
Jeśli gmina dostanie dofinansowanie do projektu rewitalizacji, w okolicach Ronda Uśmiechu stanie szyb podkreślający górnicze tradycje miasta oraz zajezdnia autobusowa, wizualizacja mgr inż. arch. Wojciech Franzblau
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znamy projekt przyszłorocznego budżetu. Jest w nim zapisanych aż 14 milionów złotych na inwestycje. O milion więcej, niż w rekordowym pod tym względem 2017 roku.

Dwa miliony złotych ma kosztować pierwszy etap budowy krytego basenu na osiedlu Flagówka. Prace powinny zacząć się latem. Nieco wcześniej, bo wiosną, robotnicy rozpoczną budowę ronda koło poczty przy ulicy Oświęcimskiej. Funduszy wystarczy na rozpoczęcie kanalizacji Żarek. Za 630 tysięcy złotych powstanie przepompownia. Kierowców zainteresuje plan remontu dróg. Ten przyszłoroczny obejmuje przebudowę ulic 9 Maja, Chabrowej, Irysowej, Majowej, Drozdowej, Kolorowej, Jaskrowej i Gwarków w Libiążu oraz Zuchów w Żarkach.

Nowe parkingi powstaną na Flagówce oraz przy dworcu PKP. Dzięki pieniądzom z LGD przy boisku w Gromcu staną biesiadne wiaty. Urzędnicy liczą też na dofinansowanie kolejnego etapu rewitalizacji miasta, zakładającego m.in. budowę zajezdni autobusowej oraz ustawienie szybu w pobliżu Ronda Uśmiechu.

W środowym, najnowszym numerze "Przełomu", można będzie przeczytać wywiad z burmistrzem Jackiem Latko o inwestycyjnych priorytetach na przyszły rok.