Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Łączenia oddziałów chirurgicznych na razie nie będzie

20.11.2017 21:15 | 3 komentarze | 5 363 odsłon | Marek Oratowski

Wdrożenie najbardziej kontrowersyjnego elementu programu naprawczego chrzanowskiego szpitala, czyli połączenie oddziałów chirurgicznych, nie dojdzie do skutku. Przynajmniej do czasu przeprowadzenia w szpitalu audytu.

3
Łączenia oddziałów chirurgicznych na razie nie będzie
Dyrektor Waldemar Stylo (w środku) na poniedziałkowym posiedzeniu komisji bezpieczeństwa mówił o obecnej sytuacji lecznicy i planach inwestycyjnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrekcja szpitala chciała połączyć oba oddziały, bo obłożenie każdego z nich sięga 50 procent. Lekarze i pielęgniarki pracujący na chirurgii oprotestowali ten pomysł. Przekonywali, że zmniejszenie liczby łóżek nie zabezpieczy potrzeb i przestrzegali przed eksperymentowaniem w tak newralgicznym punkcie lecznicy.
Z tego powodu zarząd powiatu zdecydował, by temu i innym rozwiązaniom zaproponowanym w programie naprawczym przyjrzała się niezależna firma.

- Od starosty wiem, że audyt ma być gotowy do końca marca. Do tego czasu nie będzie łączenia oddziałów - zapowiedział dyrektor szpitala Waldemar Stylo na poniedziałkowym posiedzeniu komisji bezpieczeństwa rady powiatu.

Za to pozostałe elementy planu nie budzące kontrowersji są już realizowane. Chodzi m.in. o bardziej przemyślany dobór leków (w tym antybiotyków), czy wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w sferze zamówien publicznych, jak aukcje elektroniczne. Obecnie zadłużenie szpitala wynosi 3,8 miliona złotych. To właśnie zła sytuacja finansowa spowodowała konieczność przygotowania programu naprawczego.