Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Odblaskowa szkoła w Chełmku

17.11.2017 11:34 | 0 komentarzy | 1 132 odsłona | (zew)

Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku w tym roku szkolnym kolejny raz wziął udział w konkursie „Odblaskowa szkoła". Jego celem jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe i zwiększenie ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

0
Odblaskowa szkoła w Chełmku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach akcji zorganizowany był konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym." Zadaniem dzieci było wykonanie pracy na temat „Jestem widoczny na drodze". Uczniowie otrzymali za nie dyplomy i nagrody. Ufundowała je Spółdzielnia Uczniowska.

Prace zwycięzców konkursu zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej 31 października, podczas uroczystego podsumowania akcji „Odblaskowa Szkoła".

Klasy I szkoły podstawowej zostały zgłoszone do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Klub Bezpiecznego Puchatka. Od organizatorów otrzymaliśmy materiały edukacyjne dla uczniów, nauczyciela i rodziców oraz certyfikat potwierdzający udział w programie.

Ponadto, w ramach innych zajęć edukacyjnych, uczniowie, wspomagani przez nauczycieli, utrwalali wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego. Widocznym efektem były klasowe plakaty promujące noszenie odblasków. Na korytarzu szkolnym wyeksponowano gazetki ścienne, dotyczące bezpieczeństwa na drodze. W klasach starszych przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dla uczniów klas młodszych została zorganizowana piesza wycieczka mająca na celu wskazanie miejsc niebezpiecznychw w drodze do i ze szkoły. Wszyscy uczniowie ubrani byli w kamizelki odblaskowe i mieli ze sobą przygotowane przez klasy transparenty z hasłami promującymi bezpieczeństwo. W trakcie wycieczki dzieci zwiedziły też komisariat policji.

Dzięki finansowemu wsparciu wielu firm i instytucji wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w odblaskowe gadżety, kamizelki, zawieszki i opaski.

31 października, podczas uroczystego podsumowanie akcji na sali gimnastycznej, czniowie dumnie prezentowali swoje „odblaski". Brali udział w przedstawieniu, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki o zasadach ruchu drogowego.

Wszystkie te działania na pewno zwiększyły świadomość uczniów jako uczestników ruchu drogowego, co powinno przełożyć się na ich bezpieczeństwo na drogach.

Koordynatorkami „Odblaskowej szkoły" w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku były: Agata Juszyńska i Katarzyna Żołdak.