Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Ty też możesz być aktorem

19.04.2017 11:45 | 1 komentarz | 3 523 odsłony | Ewa Solak

Każdy, kto ma ochotę w epokowym stroju statystować podczas Majówki Hrabiny Zofii (27-28 maja), może się zgłaszać do udziału. Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza chętnych w nadchodzący piątek, 21 kwietnia, na pierwsze spotkanie organizacyjne.

1
Ty też możesz być aktorem
Podczas ubiegłorocznej Majówki Hrabiny Zofii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co rok w plenerowym widowisku biorą udział mieszkańcy okolicy. To jedno z niewielu wydarzeń na ziemi chrzanowskiej o naprawdę ciekawej formie, angażującej zarówno młodszych, jak i starszych.

- W tym roku na spotkanie zaprosiliśmy także znawców tematu, pasjonatów historycznych skupionych w Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu "Krynolina". Opowiedzą, jak faktycznie powinien wyglądać strój w epoce hrabiny Potockiej, co nosili mężczyźni, a co kobiety, jakich zasad ubioru trzeba dotrzymać - wylicza Monika Dudek z CKiS w Krzeszowicach.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 w Pałacu Vauxhall (siedziba CKiS). Osoby zainteresowane statystowaniem mogą dzwonić pod nr 571 401 057 lub pisać na adres: a.szczuka@ckiskrzeszowice.pl