Nie masz konta? Zarejestruj się

Kwaczała

Do Kwaczały przyjechali saperzy

29.03.2017 11:32 | 0 komentarzy | 8 827 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Kolejny pocisk z okresu II wojny światowej znaleziono w powiecie chrzanowskim. W środę natknął się na niego mężczyzna wykonujący prace w lesie.

0
Do Kwaczały przyjechali saperzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w Kwaczale (gmina Alwernia). Pocisk miał długość 35 centymetrów. Został zabezpieczony. Policjanci wezwali na miejsce saperów z Krakowa. Już go zabrali.

To kolejna pamiątka po wojnie odkryta w ostatnim czasie na tym terenie. Pod koniec lutego rolnik w Wygiełzowie natknął się na sześć pocisków artyleryjskich, gdy orał pole. Z kolei 10 marca w Trzebini podczas prac ziemnych budowlańcy wykopali minę przeciwpiechotną. Nikt nie wie, ile jeszcze pozostałości po II wojnie światowej może znajdować się w ziemi.

- Apelujemy, by w podobnych przypadkach natychmiast powiadomić policję, która zabezpieczy miejsce przed dostępem osób postronnych, do czasu zabrania niewybuchu przez saperów. Nie należy go wydobywać samemu, przenosić czy transportować w inne miejsce. To niebezpieczne - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.