Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Krwawiący pacjent bez palca kilka godzin czekał na opatrzenie?

17.01.2017 15:01 | 8 komentarzy | 23 282 odsłony | Marek Oratowski

W internecie pojawił się film, na którym pacjent siedzący z zakrwawioną dłonią mówi, że znajduje się w poczekalni chrzanowskiego szpitala i z obciętym palcem czeka cztery godziny na pomoc lekarską.

8
Krwawiący pacjent bez palca kilka godzin czekał na opatrzenie?
Screen z filmu zamieszczonego przez Darek218 w serwisie YouTube
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Filmik nie jest najlepszej jakości, ale po pojawieniu się w mediach społecznościowych wywołał wielkie poruszenie. Mężczyzna krwawi z ręki. Krew z bandaża kapie na posadzkę, na której widać kałużę. Pacjent twierdzi, że ma ucięty palec. Pytany przez autora nagrania mówi, że jest na SOR-ze w Chrzanowie.

W serwisie YouTube film został umieszczony miesiąc temu. W poniedziałkowy wieczór na swoim oficjalnym profilu na Facebooku umieścił go kontrowersyjny videobloger Zbigniew Stonoga. Od tego czasu filmik szybko rozchodzi się w sieci.

Poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli chrzanowskiego szpitala.
- Zamieszczony film, na którym widać osobę z zakrwawioną ręką uniemożliwia identyfikację zarówno pacjenta jak i miejsca. Wszczęliśmy wewnętrzne postępowanie. Ma określić, czy sfilmowane zdarzenie miało miejsce w naszym szpitalu. Jeśli tak, to czy proces udzielania świadczeń zdrowotnych przebiegał prawidłowo - poinformowała rzecznik lecznicy Agnieszka Dyba.