Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Parking tylko dla szkoły. A co z mieszkańcami?

07.10.2016 13:00 | 1 komentarz | 3 873 odsłony | Anna Jarguz

Dyrekcja trzebińskiego „ekonomika" chce zakazać w ciągu dnia postoju przy ul. Głogowej. W planach jest budowa nowego w miejscu, gdzie dziś funkcjonuje trawiasty skwerek.

1
Parking tylko dla szkoły. A co z mieszkańcami?
W ciągu dnia z parkingu korzysta wiele osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parking przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini ma być otwarty dla pracowników oraz uczniów, ewentualnie dla osób mieszkających w najbliższym sąsiedztwie.

- W szkole pracuje ponad 50 nauczycieli i dodatkowo 13 pracowników administracji. Samochodami na zajęcia podjeżdża też wielu uczniów. Dyrekcja przede wszystkim im powinna zagwarantować miejsca postojowe. Dlatego rozumiem tę propozycję. Tym bardziej, że parking, który dziś służy także mieszkańcom, powstał na dawnym boisku szkoły. Jest jej własnością - tłumaczy starosta Janusz Szczęśniak, dodając równocześnie, że decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor, nie on.

- To analogiczna sytuacja, jak z parkingiem przy Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, gdzie również decydowało szefostwo placówki - zaznacza starosta Szczęśniak.

Jeszcze nie wiadomo, od kiedy zakaz będzie obowiązywał mieszkańców. Na razie trwają rozmowy w sprawie budowy nowego na terenach zielonych. Pomysł ma tylu zwolenników, co przeciwników. Bo wielu woli trawnik, niż wybetonowane miejsca postojowe.