Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Pożar opon i szmat przy ul. Słowackiego

24.05.2015 10:49 | 6 komentarzy | 7 919 odsłon | Anna Jarguz
Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 14:50

Trwa dogaszanie hali magazynowej na terenie składowiska odpadów gumowych przy ul. Słowackiego. Wiele wskazuje na to, że było to podpalenie.

 

6
Pożar opon i szmat przy ul. Słowackiego
Trwa dogaszanie hali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali kilka minut po północy. Gdy dotarli na miejsce ogień objął całe pomieszczenie hali.

- Nie było możliwości wejścia do środka. Konstrukcja stalowa dachu była naruszona i straciła stabilność. Musieliśmy prowadzić działania tylko z zewnątrz, co utrudniało akcję gaśniczą. Przy pomocy koparki odpady wyciągaliśmy na zewnątrz i dogaszaliśmy je na placu - relacjonuje spotkany na miejscu zdarzenia kpt. Andrzej Dybał, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie.

W akcji ratowniczej brały udział udział 22 zastępy. W sumie 61 strażaków.

- Wobec rozwoju sytuacji pożarowej na miejsce wezwano dodatkowe zastępy. Dowódca zorganizował zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu nadziemnego. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podniosło ciśnienie wody w sieci hydrantowej - dodaje mł. Bryg. Wojciech Rapka, oficer prasowy KPPSP w Chrzanowie.

W niedzielę rano na miejsce przyjechał starosta chrzanowski Janusz Szczęśniak:

- Mamy do czynienia z serią podpaleń. W sobotę wieczorem ktoś podłożył ogień w pustostanie przy ul. św. Stanisława. Kilka godzin później zapaliła się hala na terenie składowiska. Prawdopodobnie grasuje piroman - mówi Janusz Szczęśniak. Sygnalizuje, że wspólnie z burmistrzem Trzebini rozważa przejęcie składowiska. W tej sprawie skierował pisma do właścicieli terenu. Odzewu brak.

Ulica Słowackiego jest zamknięta dla ruchu samochodów. Utrudnienia mogą potrwać do południa.