Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Będą korki. Uczestnicy Marszu Żywych przejadą przez Chrzanów

15.04.2015 09:53 | 0 komentarzy | 5 728 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W czwartek ulica Oświęcimska może się korkować bardziej niż zwykle. W związku z Marszem Żywych w Oświęcimiu policja spodziewa się wzmożonego ruchu samochodowego także na chrzanowskich i libiąskich drogach.

0
Będą korki. Uczestnicy Marszu Żywych przejadą przez Chrzanów
Policja ostrzega, że w czwartek ul. Oświęcimska może się korkować bardziej niż zwykle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Praktycznie przez cały dzień od 8 do 19 na A4 i drodze wojewódzkiej nr 933 przewidywana jest większa liczba autokarów i samochodów. Ulice mogą się korkować zwłaszcza, że czwartek to w Chrzanowie dzień targowy. Zalecamy kierowcom korzystanie z tras alternatywnych - mówi Rafał Głowacz, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

W czwartek lepiej omijać zjazd z A4 na węźle balińskim i drogę wojewódzką nr 933 nie tylko w Chrzanowie, ale także w Libiążu i dalej aż do Oświęcimia. Na terenie samego Oświęcimia i Brzezinki utrudnienia w ruchu będą największe.

- W godzinach od 12 do 17, zgodnie z decyzją zarządcy drogi, nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ulic na trasie przemarszu z Muzeum w Oświęcimiu do Muzeum w Brzezince tj. Leszczyńskiej, Męczeństwa Narodów i Ofiar Faszyzmu. Natomiast od godziny 8 do 15 nastąpi częściowe zamknięcie ul. Więźniów Oświęcimia na odcinku od skrzyżowania z ul. Obozową do skrzyżowania z ul. Legionów - informuje Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Policjanci apelują do kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu. Okresowo to oni będą kierować ruchem.