Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Stażystki z Mołdawii uczą się i poznają ziemię chrzanowską

14.11.2014 19:49 | 0 komentarzy | 2 801 odsłony | Piotr Tarczyński
Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 17:35

Natalia Chiosa i Tatiana Mitrofan to mołdawskie dziennikarki, które od poniedziałku pracują z nami w „Przełomie". Uczestniczą też w życiu lokalnej społeczności, a w wolnych chwilach poznają atrakcyjne miejsca w okolicy.

0
Stażystki z Mołdawii uczą się i poznają ziemię chrzanowską
Tatiana Mitrofan i Natalia Chiosa na chrzanowskim Placu Tysiąclecia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla Natalii z gazety „Expresul" wydawanej w miescie Ungheni to pierwsza wizyta w Polsce. Jak mówi, bardzo jej się podoba, szczególnie architektura - również Chrzanowa.
- Uwagę przyciągają odnowione budynki i kolorowe elewacje oraz kostka brukowa w centrum miasta- opowiada.

Tatiana z tygodnika „Observatorul de Nord" (Soroki) była wcześniej w naszym kraju w 2010 roku. Odwiedziła wówczas m.in. Warszawę, Kraków i Wieliczkę.

Staż Mołdawianek w tym terminie to nie przypadek. Pracują z naszymi dziennikarzami obserwując jednocześnie, jak w polskiej gazecie lokalnej wygląda przygotowywanie informacji do gazety i internetu przed wyborami. Wkrótce będą miały okazję u siebie wykorzystać zdobyte doświadczenia.

Dziewczyny we wtorek uczestniczyły w biesiadzie patriotycznej w Libiążu. W czwartek odwiedziły oświęcimskich strażaków i pobliskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Bardzo zaciekawiła je nasza akcja „Uratuj zwierzaka".
- W Sorokach jest bardzo duży problem z bezpańskimi psami i kotami - przyznaje Tatiana.

W piątek poznawały działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie.

Projekt „Wybierz media! Mołdawskie gazety lokalne w czasie wyborów" prowadzony przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych jest współfinansowany rzez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach Programu „Przemiany w Regionie" - RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.