SPORTOWA NIEDZIELA. Utrzymali skromne prowadzenie (ZDJĘCIA, AUDIO)

09.11.2014 16:21 | 0 komentarzy | 2 905 odsłony | (MK, MOR)

Gol Grzegorza Bąka z karnego okazał się na koniec rundy dla piłkarzy Chełmka trafieniem na wagę wygranej z silną ekipą Osieka. Krzeszowiczanie wysoko ulegli Proszowiance.

0
Zawodnicy Chełmka (w białych strojach) walczą przy linii bocznej o piłkę z rywalami z Osieka fot. Marek Oratowski

IV liga - zachodnia Małopolska
Nowa Proszowianka - Świt Krzeszowice 4-0 (0-0)
1-0 Piotr Dębski (72), 2-0 Adam Przeniosło (74), 3-0 Maciej Przeniosło (85), 4-0 Kamil Mach (90)
Nie udało się krzeszowiczanom zakończenie rundy jesiennej. Podopieczni Macieja Antkiewicza ulegli wysoko Proszowiance. Przez długi czas nic jednak nie zapowiadało, że zawodnicy Świtu będą wracać do domu z bagażem czterech goli. Do 72. minuty remisowali bowiem bezbramkową z drużyną prowadzoną przez Mateusza Misia, byłego trenera MKS Trzebinia-Siersza. W ostatnich osiemnastu minutach meczu gospodarze aż czterokrotnie kierowali futbolówkę do bramki rywala.

Orzeł Piaski Wielkie - Górnik Libiąż - odwołany
Zespół z Libiąża zrezygnował z występu w ostatnim mecz w rundzie jesiennej. Decyzję w sprawie spotkania podejmie Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Trudno jednak liczyć, aby była ona inna niż walkower na korzyść Orła Piaski Wielkie.

KS Chełmek - Brzezina Osiek 1-0 (0-0)

1-0 Grzegorz Bąk (50, karny)
Chełmek:
Żołneczko - Kumanek, Kulig, Wójcik, Kantek, Poznański (46. Dubiel), Górski, Bąk, Kustra (88. Zawadzki), Światłowski, Chojnowski (78. Kaczor)
Osiek
: Kulczyk - Hajda, M. Szczepaniak, Beraś, Majcherek (67. Ł. Szczepaniak), Buczek (55. Żurek), Dubiel, Płonka (77. Antecki), R. Gros, Jaromin, Jasiński (55. M. Gros)
W podstawowej jedenastce w zespole Chełmka nie mogli zagrać Mika, Żurawik, Musiał oraz młodzieżowcy Sidor i Lament. Dlatego z konieczności zadebiutował 18-latek Jakub Poznański. Pierwsza połowa to walka na całej szerokości i długości boiska. Zabrakło jednak tego, co kibice lubią najbardziej - spięć podbramkowych i sytuacji strzeleckich. Zaskoczyć rywala gracze obu drużyn próbowali po stałych fragmentach gry i strzałach z dystansu. W ekipie Chełmka takie uderzenie obronione przez golkipera oddał m.in. Tomasz Kustra. Zaskoczyć bramkarza Chełmka próbował z kolei Łukasz Płonka. Za to już pięc minut po wznowieniu gry w polu karnym gości padł Kamil Górski i sędzia zarządził jedenastkę. Grzegorz Bąk zupełnie zmylił bramkarza. Trzy minuty potem ten sam zawodnik wygrał pojedynek główkowy i trafił do siatki pod poprzeczkę. Arbiter odgwizdał jednak spalonego. Trzeba przyznać, że była to kontrowersyjna sytuacja. Potem goście zwietrzyli swoją szansę i to oni częściej przebywali na połowie Chełmka. Cóz, kiedy zawodziła ich skuteczność. Nad poprzeczką główowali Mateusz Szczepaniak i Szymon Żurek. Oddany w ostatnich sekundach kąśliwy strzał Piotra Hajdy zdołał sparować Patryk Żołneczko. Gospodarze ograniczali sie do kontr, ale brakowało im w nich dokładności. Ostatecznie jednak dopięli swego i rundę jesienną zakończyli w dobrych humorach.

Komentuje trener Chełmka Sławomir Frączek

Slawomir_Fraczek.mp3

Nadwiślanka Okleśna - Arka Babice 1-5
0-1 Filip Zając (7), 0-2 Fili Zając (28), 0-3 Bartosz Miękina (45), 0-4 Krzysztof Kościelniak (52), 0-5 Łukasz Grabowski (58), 1-5 Szymon Wojtoń (67-karny)

SPRiN Regulice - Tęcza Tenczynek 5-7