Nie masz konta? Zarejestruj się

W wolnej chwili

Lato w pełni - jak je wykorzystać?

14.08.2010 18:32 | 0 komentarzy | 6 561 odsłon | red
Rowerowe wycieczki, pikniki, wyjazdy nad jezioro, spotkania z przyjaciółmi, a może plenerowe imprezy w mieście? Jeśli nie masz pomysłu na letnie dni, a praca albo niski budżet nie pozwalają na daleki wyjazd, podpowiadamy, jak wykorzystać wakacje i wcale się przy tym nie nudzić...
0
Lato w pełni - jak je wykorzystać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rowerowe wycieczki, pikniki, wyjazdy nad jezioro, spotkania z przyjaciółmi, a może plenerowe imprezy w mieście? Jeśli nie masz pomysłu na letnie dni, a praca albo niski budżet nie pozwalają na daleki wyjazd, podpowiadamy, jak wykorzystać wakacje i wcale się przy tym nie nudzić...

Letnia pogoda i silne słońce nie sprzyjają wytężonej pracy, tym bardziej, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Badania naukowe wykazały, że w lipcu i sierpniu zdecydowanie trudniej skupić nam się na pracy, przez co jesteśmy mniej efektywni. Częściej myślimy o weekendzie, o tym, co czeka nas wieczorem czy chociażby o wiatraku, którego brakuje w biurze. Jak wykorzystać wakacyjny okres na zrobienie sobie przyjemności, wcale niedużym kosztem?

Znaleźć coś dla siebie
Sposobów spędzenia letniego czasu wolnego jest w zasadzie tyle, ile gustów: od aktywnej turystyki, sport poprzez różnego rodzaju pasje, spotkania z przyjaciółmi, korzystanie z bogactwa Internetu, po konsumpcjonizm czy oglądanie telewizji. Są tacy, dla których letnie miesiące to po prostu okres nudny, który jak najszybciej powinien się skończyć, bo zwyczajnie nie mają pomysłu na jego spożytkowanie. Okazuje się, że propozycji jest niemało, a wiele z nich możemy zrealizować właściwie bez żadnych kosztów.

Naturalny afrodyzjak
„Dzień piękności” dla kobiet to rarytas, na który rzadziej znajdują czas zimą, bo i konieczność zadbania o siebie jakby mniejsza. Latem, kiedy odsłaniamy więcej, troska o atrakcyjny wygląd wzrasta. Dlatego warto poświęcić czas na zabieg pielęgnacyjny skóry czy profesjonalny pedicure. Nawet, jeśli nie jesteśmy nad morzem, takie starania z pewnością zaowocują przy najbliższej wyprawie nad jezioro czy chociażby na kryty basen. Jeśli nie spotkamy tam drugiej połówki, to przynajmniej poczujemy się bardziej komfortowo.

W każdym mieście, szczególnie latem, basenów krytych nie brakuje i nawet, jeśli są pełne rodzin z dziećmi, silne promienie słoneczne oraz chłodna woda wspomagają wydzielanie endorfin i skutecznie relaksują. Co więcej, wydzielane wraz z potem człowieka feromony, stają się naszym atrybutem atrakcyjności, przyciągają płeć przeciwną, przekazują otoczeniu pozytywne informacje o nas. Im cieplej, tym większe ich oddziaływanie. Letnie romanse mają więc swoje źródło w niczym innym, jak w związkach chemicznych, jakie wydziela nasz organizm.

Na świeżym powietrzu
Niezależnie od tego czy słońce dopisze, czy nie, czas spędzony w gronie przyjaciół zawsze zaliczamy do przyjemnego. Jeśli nie uda Wam się wspólnie wyjechać w nieznane, umówcie się na grilla nad jeziorem, a jeśli nie nad jeziorem, to w ogródku. Dalekie spacery to nie tylko wyprawy do lasu, ale na przykład piesza wycieczka do znajomych. Dlaczego bowiem, zamiast brać taksówkę, nie przejść tych paru kilometrów, szczególnie, jeśli pogoda sprzyja spacerom?

Inna propozycja na letnie dni, pikniki, to forma aktywnego wypoczynku, która wciąż jeszcze nie jest u nas tak popularna, jak na przykład we Francji. Jednocześnie to świetne rozwiązanie, które łączy przyjemność bycia na świeżym powietrzu z towarzystwem przyjaciół. I zupełnie niedrogie. Jeśli mieszkacie bądź przebywacie w górach, taki piknik dodatkowo uprzyjemnią wyjątkowe krajobrazy. Z kolei, jeśli preferujesz bardziej aktywne formy wypoczynku, spacer po górskich szlakach okaże się najlepszym, i równie przyjemnym, rozwiązaniem.

Doświadczenie pokazuje, że to właśnie lato jest sezonem, który mija nam najszybciej. Te dwa miesiące wbrew pozorom wydają się najkrótsze w roku. A czekamy na nie przez pozostałe dziesięć. Między innymi dlatego właśnie, warto wykorzystać je w jak największym stopniu. Jeśli urlop jest zbyt krótki, fundusze zbyt niskie, a pomysłów brak, zamiast narzekać na nudę, wskocz na rower, spakuj do plecaka ulubioną książkę i jedź przed siebie...
InterTechnologie