5. kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu

01.12.2009 09:02 | 0 komentarzy | 1 888 odsłona | red
Pierwsze punkty straciła Północ, która zremisowało z ADI 3-3. Remis dla ADI w ostatnich sekundach meczu uratował Paweł Gawęcki. Antalya wygrała z Megalo 5-4, choć przegrywała już 0-3.
0
Przedmeczowe powitanie Antalyi i Megalo

KS Orły – Solidex 6-0
Wojciech Sabuda x2, Paweł Koryczan, Artur Głownia, Łukasz Grzywa, Radosław Klimek
W pierwszym pojedynku naprzeciw siebie stanęły drużyny, które miały do tej pory na swoim koncie tylko po jednym zwycięstwie. Przez pierwszą połowę trwała wyrównana walka i nikt długo nie mógł przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Bramka padła dopiero w 20. minucie kiedy Wielgusa strzałem przy bliższym słupku pokonał Radosław Klimek. W 23. min podanie od Sabudy na bramkę zamienił Grzywa, a po chwili na 3-0 podwyższył już sam Sabuda. W kolejnych minutach Orły tylko powiększały przewagę by ostatecznie wygrać 6-0, a kolejne bramki zdobyli Głownia, Koryczan i Sabuda.

UMKS Orzeł Balin – Protector 1-11
Konrad Kogut – Konrad Podobiński x5, Łukasz Górkowski x2, Grzegorz Wierzbic x2, Jan Bogucki, Serge Nahle
Protector do meczu przystąpił bez kilku doświadczonych zawodników, ale nie przeszkodziło to w pokonaniu młodego Orła Balin. Ciężar zdobywania bramek na swoje barki wziął Konrad Podobiński, który pokonał Lasika pięciokrotnie. W sumie Protector trafił jedenaście razy, a Orła było stać tylko na jednego gola autorstwa Konrada Koguta.

Antalya – Megalo 5-4
Wojciech Skwarczyński x2, Miłosz Burza, Jakub Machura, Wojciech Jedynak – Łukasz Wierzba x2, Dawid Kulawik x2
Antalya mecz rozpoczęła kompletnie na stojąco i w niektórych przypadkach dosłownie przypatrywała się co robi rywal. Megalo to wykorzystało i strzelało bramki. Prowadzenie swojemu zespołowi już w 3. minucie dał Łukasz Wierzba, który w 12. min płaskim strzałem podwyższył na 2-0. Cztery minuty później po rozegraniu autu trzecią bramkę dla Megalo zdobył Kulawik. Dopiero wtedy Antalya wzięła się do roboty. W 17. minucie po szóstym faulu rywala Kebaby wykonywały przedłużony rzut karny, który wykorzystał Machura, a w 19. min bramkę kontaktową strzelił Skwarczyński. Na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy za faul na Łukaszu Wierzbie czerwoną kartkę zobaczył Krupnik i w drugiej odsłonie Antalya broniła się w liczebnym osłabieniu. Kiedy skład był już pełny wynik na 3-3 zmienił Jedynak uderzając ładnie z półwoleja. W 30. minucie Megalo przeprowadziło składną i szybka kontrę, po której bramkę zdobył Kulawik dając drużynie ponowne prowadzenie. Pięć minut później Antalyi nieco pomógł Kamil Horawa. Zagrał przy aucie piłkę przed gwizdkiem i ujrzał druga żółtą kartkę. Do gry w przewadze podłączył się bramkarz Miłosz Burza i po jego mocnym strzale ponownie notowano remis, tym razem 4-4. Szalę zwycięstwa na swoją korzyśc przechyliła Antalya. W 39. minucie akcję zamknął Skwarczyński.

OLKO – Instalbud 5-2
Rafał Madeja, Marcin Hejmej, Przemysław Knapik, Tomasz Grabiec, Piotr Walas – Kamil Wojdyła, Marcin Wielonek
Instalbud sensacyjnie wygrywał po pierwszej połowie z OLKO 2-0. Bramkę w 3. minucie zdobył Wielonek wykorzystując sytuację sam na sam, oraz w ostatnich sekundach gry Kamil Wojdyła. W 25. min bramkę kontaktową strzelił M. Hejmej, a do remisu dziewięć minut później po indywidualnej akcji doprowadził Knapik. W 36. min OLKO już prowadziło kiedy Tomaszewskiego pokonał T. Grabiec, a gdy w 39. minucie po strzale Madeji bramkarz Instalbudu popełnił błąd przepuszczając piłkę między nogami było wiadomo, że OLKO ten mecz jednak wygra. Wynik na 5-2 w 40. minucie ustalił P. Walas.

ADI – Północ 3-3
Paweł Gawęcki, Marcin Dorynek, Grzegorz Łabuzek – Jakub Zieliński, Paweł Łukasik, Damian Seręga
Tradycją stają się już bramki zdobyte przez Północ w początkowych fragmentach meczów. I tym razem się tak stało, bowiem już w 25 sekundzie Piotra Filipka strzegącego bramki ADI pokonał Zieliński wykorzystując podanie od Kalińskiego. W 14. min było 2-0 kiedy do siatki trafił Łukasik. W 18. minucie dla ADI z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką bramkę zdobył Dorynek, a do remisu w 30. minucie doprowadził Łabuzek. W 39. minucie kontrę Północy celnie wykończył Seręga i wydawało się, że lider tabeli odniesie kolejne zwycięstwo. ADI wycofało jednak bramkarza, którym został Gawęcki. W 40. min. właśnie on przymierzył z dystansu zaskakując niepewnie interweniującego w tym momencie Gielarowskiego i zanotowano remis.

UKS II LO – Wygiełzów 2-8
Dariusz Hrabia x2 – Dawid Adamczyk x3, Mateusz Kasperczyk x2, Wojciech Kwiatkowski x2, Łukasz Pactwa
Od dna powoli odbija się Wygiełzów, który pewnie wygrał z UKS II LO, mimo iż przez prawie całe spotkanie grał gołą piątką. Już w 2. minucie czerwoną kartkę ujrzał bowiem Grabowski, a na ławce był tylko D. Adamczyk. Wygiełzów pierwszą bramkę strzelił grając w osłabieniu, za sprawą strzału Kasperczyka a kolejce przychodziły o wiele łatwiej stąd zwycięstwo 8-2. Dwa trafienia dla II LO zaliczył Dariusz Hrabia.

Najlepsza piątka kolejki: Miłosz Burza (Antalya), Łukasz Wierzba (Megalo), Konrad Podobiński (Protector), Paweł Gawęcki (ADI), Damian Seręga (Północ)