Biało-niebiescy zwycięzcy

07.12.2009 20:48 | 0 komentarzy | 1 912 odsłona | red
Unia Oświęcim zwyciężyła w Mikołajkowym turnieju trampkarzy młodszych organizowanym przez PMOS Chrzanów. Pozytywnie zaprezentowali się gospodarze zajmując drugie miejsce. Trzecia pozycja przypadła Trzebini.
0
Pojedynek PMOS-u Chrzanów i Unii Oświęcim zakończył się wynikiem remisowym 3-3

Na starcie poza zespołami z naszego regionu zjawiła się także Unia Oświęcim i Rozwój Katowice. Goście ze Śląska poza najliczniejszą kadrą zawodników mieli także największą grupę kibiców w postaci rodziców, którzy żywiołowo reagowali na boiskowe wydarzenia. Po wygranych nad UKS-em Trzebinia i Regulicami Rozwój jednak nieco spuścił z tonu i w kolejnych meczach już przegrał m.in. z Chełmkiem,  dla którego były to jedyne punkty w turnieju.

Walka o najwyższe miejsca była bardzo wyrównana i emocjonująca. Po trzech seriach spotkań po dziewięć punktów miały PMOS Chrzanów i Unia Oświęcim. W meczu między tymi drużynami prowadzenie dwukrotnie PMOS-owi dawał Kaiser, ale Unia wyrównywała, aż w końcu w 8. minucie na 3-2 dla Unii trafił Ceglarz. Remis w dwunastej minucie uratował Borowicz. Unia w ostatnim pojedynku pokonała Rozwój po bramce z 1. minuty Wandasa.

Od tego meczu na trybunach zrobiło się bardzo głośno. Swoich kolegów z Oświęcimia dopingowali zawodnicy Chełmka, a Rozwój - jego kibice oraz gracze PMOS-u, którzy liczyli na potknięcie Unii. Chrzanowianie, aby zając pierwsze miejsce musieli więc wygrać na zakończenie z UKS-em Trzebinia różnicą dwóch bramek. Podopieczni Mieczysława Ślusarka łatwo skóry jednak nie chcieli oddać, bowiem walczyli o trzecią pozycję po wcześniejszych zwycięstwach nad Chełmkiem 2-0 i 4-3 nad Regulicami. Ostatecznie PMOS i UKS podzieliły się punktami dzięki czemu to Unia Oświęcim wyjechała z Chrzanowa z pucharem za pierwsze miejsce.