5. kolejka Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu

08.12.2009 07:30 | 0 komentarzy | 2 284 odsłony | red
Dzięki trzynastu bramkom strzelonym Olimpijczykowi Jakub Pająk został nowym liderem klasyfikacji strzelców. Jego MKS Trzebinia-Siersza I przewodzi w tabeli z 15 punktami, ale taką samą zdobycz mają Antalya Junior i Północ Junior, które w niedzielę zagrają miedzy sobą.
0
Jakub Pająk strzelił Olimpijczykowi 13 bramek i wysunął sie na czoło klasyfikacji strzelców.

Północ Junior grała spokojnie i dzięki temu pewnie wygrała z PUKS-em Trójka Trzebinia. Prowadzenie już w 2. minucie dał Górczyk. W 10. minucie PUKS miał okazję zdobyć bramkę, ale sytuacji nie wykorzystał i po kontrze na 2-0 podwyższył Kaiser. Ostatecznie Północ wygrała 7-1, a jedyną bramkę dla trzebinian zdobył Kaczara. Orły Junior prowadziły z PMOS-em po bramce Karola Domurata. Piłka po strzale z ostrego kąta wpadła do siatki między słupkiem a Skoczylasem. Do remisu doprowadził Ołpiński finalizując kontrę. W 11. minucie ponownie trafił K. Domurat, a po chwili w identyczny sposób jak wcześniej wyrównał Ołpiński. Jeszcze przed przerwą K. Domurat wyprowadził Orły Junior na prowadzenie, by w drugiej połowie dołożyć jeszcze dwie bramki. Skoczylasa pokonali jeszcze M. Domurat oraz Kawka i Orły wygrały pewnie 7-2.

Wyrównany bój toczyły ze sobą Zagórzanka oraz Solidex. Faworytem byli ci drudzy, ale marnowali liczne sytuacje., Dobrze w bramce Zagórza wreszcie spisywał się także Synal. Motywowało to jego kolegów do skutecznej postawy w ataku. Forma zabłysnął ponownie Patryk Paliwoda, który zdobył wszystkie cztery bramki i dał swojej drużynie nieoczekiwane zwycięstwo 4-0.

W meczu przyjaźni pomiędzy pierwszym i drugim zespołem UKS II LO zwyciężyła „dwójka”, dla której bramkę już w drugiej minucie strzelił Tylek. Prawdziwe strzelanie urządził sobie pierwszy zespół MKS Trzebinia-Siersza. Wygrał z Olimpijczykiem aż 25-0. Wygrana była do przewidzenia, choć jej rozmiar był spowodowany także bardzo wąską kadrą rywala. Młodsi i słabsi fizycznie przeciwnicy nie byli w stanie nawiązać walki z Pająkiem i spółką. Na swoim dobrym poziomie w bramce mimo tylu puszczonych goli interweniował Oskar Bakun.

MKS II prowadził z Antalyą Junior po bramce Konrada Siaty, który skutecznie wykończył kontrę trzech na jednego. Do remisu jeszcze przed przerwą doprowadził mocnym strzałem Łukasz Wierzba. W drugiej połowie w dalszym ciągu bowiem faworyzowana Antalya nie mogła pokonać świetnie spisującego się między słupkami Pająka. Wreszcie jednak po podaniu Wierzby akcję na długim słupku zamknął Dulowski i Kebaby wygrały 2-1. W niedzielę o 12.40 odbędzie się pierwszy w tym sezonie pojedynek na szczycie. Naprzeciw siebie stanął Północ Junior i Antalya Junior. Pierwsi zagrają bez pauzującego za czwartą żółtą kartkę Stacha, a drudzy bez Kurzaka, który z MKS II dostał czerwony kartonik za obrazę sędziego.