6. kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu

08.12.2009 20:39 | 0 komentarzy | 1 844 odsłona | red
W najciekawszych meczach kolejki Wygiełzów pokonał 2-0 OLKO, Orły wygrały 3-2 z Antalyą, a Protector w ostatnich sekundach wywalczył trzy punkty z ADI. Okazałe zwycięstwo odniosło Megalo pokonując 11-2 Solidex.
0
Piotr Jawień z ADI (z lewej) i Serge Nahle z Protectora zdobyli w niedzielnym meczu po jednej bramce

Podczas dwóch ostatnich kolejek Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu organizowało zbiórkę pieniędzy na świąteczne prezenty dla podopiecznych Fundacji św. Brata Alberta w Chrzanowie. Udało się zabrać kwotę 302 zł 50 gr. Za wszystkie datki zarząd SChLF serdecznie dziękuje.

Megalo – Solidex 11-2
Aleksander Wierzba 2, Mateusz Wierzba 2, Dawid Kulawik 2, Michał Gucik, Grzegorz Pater, Jakub Horawa, Łukasz Horawa, Łukasz Wierzba – Marcin Broda 2
W pierwszym meczu Megalo prowadziło z Solidexem już od 4. minuty kiedy Wielgusa strzałem w długi róg pokonał Jakub Horawa. W 8. min. Solidex miał kontrę. Broda dograł do Mikołajczyka, ale ten zmarnował 100% sytuację co zemściło się dwie minuty później kiedy dla Megalo trafili Gucik po podaniu Ł. Horawy oraz Kulawik. W kolejnych fragmentach gry wynik tylko się powiększał. Do przerwy było 5-0, a do siatki Solidexu piłkę kierowali bracia Mateusz i Łukasz Wierzba. Druga połowę od celnego strzału rozpoczął ich tata Aleksander, a kolejne bramki zdobywali Kulawik oraz Pater. W 34. minucie w okienko mocno przymierzył Łukasz Horawa i było 9-0. Po kilkunastu sekundach pierwszą bramkę zdobył Solidex, a Domurata pokonał Broda, który zdobył także drugie trafienie dla swojej drużyny. Także Megalo pokonało Wielgusa jeszcze dwukrotnie. Z goli mogli cieszyć się Mateusz i Aleksander Wierzba. Megalo grało na luzie oraz zespołowo o czym świadczy fakt, że z zawodników z pola tylko Kamil Horawa nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Instalbud – UKS II LO 2-2
Grzegorz Wicher 2 – Mariusz Kołodziej, Mateusz Wiśniewski
UKS II LO do przerwy bezbramkowo remisował z Instalbudem, który po bramce Wichra objął prowadzenie w 23. minucie. Ten sam zawodnik 60. sekund później mocnym strzałem z 8 metrów podwyższył na 2-0. W 26. min. kontrę skutecznie wykończył debiutujący w UKS II LO Mariusz Kołodziej posyłając piłkę do siatki płaskim strzałem. Po chwili Instalbud znowu mógł prowadzić dwoma bramkami, ale po uderzeniu Wielonka piłkę z lini bramkowej wybił Kamil Hrabia. Do remisu w 36. minucie doprowadził Wiśniewski.

Północ Chrzanów – UMKS Orzeł Balin 10-4
Paweł Łukasik 3, Damian Seręga 2, Łukasz Kadłuczka 2, Tomasz Witkowski 2, Jakub Zieliński – Konrad Kogut 2, Maciej Czub, Paweł Baran
Orzeł Balin sensacyjnie prowadził z Północą w 1. minucie, kiedy nie rozgrzanego Gielarowskiego (wszedł na parkiet tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego) pokonał Kogut. W 4. minucie wyrównał Łukasik, a po sześciu kolejnych Północ na prowadzenie wyprowadził Kadłuczka. Przed przerwą rzut wolny skutecznie wykonał Witkowski, a czwarte trafienie dla swojej drużyny zdobył Łukasik. Od początku drugiej połowy Północ zdobyła kolejne bramki aż wreszcie w 31. minucie Kadłuczka pokonał Lasika i było już 9-1. W tym momencie w defensywę lidera tabeli wdarło się rozprężenie i Orzeł zdobył trzy bramki z rzędu (Czub, Kogut i Baran), a wynik w 40. minucie na 10-4 ustalił Zieliński.

OLKO – Wygiełzów 0-2
Wojciech Kwiatkowski, Dawid Adamczyk
Wygiełzów już po raz drugi z rzędu do meczu przystąpił tylko z jednym rezerwowym,. Nie przeszkodziło to jednak w pokonaniu OLKO. Pierwsi groźne strzały oddawali gracze Wygiełzowa. D. Adamczyk posłał piłkę obok słupka, a z uderzeniem Pastwy poradził sobie Walkowiak. W 18. minucie kontrę przeprowadził Knapik, ale napastnik OLKO w asyście obrońcy przegrał pojedynek z Księżarczykiem. W 23. minucie atakując piłkę wślizgiem w słupek trafił Księżarczyk, a trzy minuty później po strzale Dawida Adamczyka futbolówka odbiła się od słupka i Walkowiaka, ale przekroczyła linię bramkową po zewnętrznej stronie bramki. W 33. minucie w odpowiedzi ze szpica przymierzył Z. Walas, ale minimalnie niecelnie. Minutę później po długim podaniu do piłki doszedł Kwiatkowski. Nie uderzył zbyt czysto, ale piłka przeleciała obok niepewnie interweniującego Walkowiaka i wpadła do siatki. Po chwili powinno być 2-0, ale po podaniu Kwiatkowskiego idealną sytuację zmarnował Kasperczyk. W 39. minucie wynik meczu na 2-0 dla Wygiełzowa strzałem przy bliższym słupku ustalił D. Adamczyk.

Antalya – KS Orły 2-3
Jakub Korba, Wojciech Skwarczyński – Przemysław Nowicki 3
Emocji nie brakowało także w pojedynku Antalyi i Orłów. Kebaby prowadziły po płaskim strzale Korby, przy którym nie popisał się w bramce Zieleziński, który piłka przeszła pod ręką. Szybko jednak szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Orłów. Po dwóch stratach Górki rywal przeprowadzał kontry, które na bramki zamienił Nowicki. W drugiej połowie do remisu doprowadził Skwarczyński strzelając bramkę brzuchem po asyście Głowni, ale to Orły zdobyły trzy punkty. Sabuda odegrał ze ściany do Nowickiego, a ten zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu.

ADI – Protector 3-4
Piotr Jawień, Paweł Gawęcki, Daniel Kalęba – Artur Oczkowski, Serge Nahle, Konrad Podobiński, Paweł Datoń
Protector wygrywał z ADI już w 2. minucie po płaskim uderzeniu Datonia. Wyrównać mógł Gawęcki, ale dobrze interweniował Proksa. W 24. minucie po ładnej podcince Jawienia był remis, a trzy minuty później Jawień asystował przy bramce Gawęckiego. Jednak to znowu Protector wyszedł na prowadzenie. W 32. minucie przy strzale Podobińskiego nie popisał się P. Filipek, a w 36. min. kontrę wykończył Serge Nahle i było 3-2. W ostatnich minutach ADI wycofało bramkarza. Gra w przewadze przyniosła skutek bowiem do remisu doprowadził Kalęba. ADi chciało jednak wygrać i między słupki nie wrócił P. Filipek. Nie opłaciło się to, bowiem na osiem sekund przed końcem zwycięską bramkę dla Protectora strzelił Oczkowski.

Najlepsza piątka kolejki: Jakub Księżarczyk (Wygiełzów), Przemysław Nowicki (KS Orły), Kamil Hrabia (UKS II LO), Artur Oczkowski (Protector), Dawid Adamczyk (Wygiełzów)