6. kolejka Młodej Chrzanowskiej Ligi Futsalu

15.12.2009 09:15 | 2 komentarze | 2 126 odsłony | red
W szóstej kolejce doszło do starcia Antalyi Junior i Północy Junior, które podzieliły się punktami. Dzięki temu samodzielnym liderem został MKS Trzebinia-Siersza I, który pokonał po ciężkim boju Orły Junior 6-2.
2
Michał Gucik strzelił bramkę dającą Antalyi Junior prowadzenie nad Północą Junior

PMOS Bakard Chrzanów na rozpoczęcie dnia odprawił z kwitkiem Olimpijczyka wygrywając 14-0. Podopieczni Dariusza Bierońskiego powinni strzelić choćby dwie, trzy bramki, ale brakowało im przy kontrach ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. UKS II LO 1 prowadził z Zagórzanką 1-0, a do remisy doprowadził P. Paliwoda. Po chwili znów prowadziło II LO, ale na 2-2 trafił M. Paliwoda. Od tego momentu w Zagórzu coś się zacięło i UKS wygrał pewnie bo 9-5. W drugiej połowie po siódmej puszczonej bramce z boiska uciekł bramkarz Zagórzanki Synal, któremu sędzia nie zdążył pokazać nawet żółtej kartki. Między słupkami zastąpił go Zub.

Solidex Junior wygrał z UKS II LO 2 1-0 po bramce z ósmej minuty Ptasińskiego. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał w drugiej połowie Oleksy, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Podobnie jak z Północa Jun. Także i z MKS-em I Orły Junior przysporzyły rywalowi wiele problemów. MKS objął prowadzenie w 15. minucie kiedy po dograniu Pająka do swojej siatki trafił Ładocha. Dwie minuty później do remisu doprowadził Kawka, a po chwili powinno być 2-1 dla Orłów, ale w idealnej sytuacji w słupek trafił Karol Domurat. Orły dopięły jednak swego i po bramce Michała Domurata prowadziły do przerwy. Tuż po wznowieniu gry do remisu doprowadził jednak Muras, a przy interwencji kontuzji nabawił się Braś, którego między słupkami zastąpił Klocek. W 34. minucie do siatki Orłów piłkę skierował Urbański, a w końcówce zespół prowadzony przez Przemysława Nowickiego się otworzył i ostatecznie przegrał 2-6.

W „derbach Trzebini” PUKS objął prowadzenie z MKS-em II w 8. minucie kiedy po zagraniu Porębskiego piłkę do własnej siatki skierował Kurdziel. W 12. minucie z dystansu przymierzył Głowacz, ale Pawletta był na posterunku. Po chwili w słupek trafił Kurdziel, a w 31. minucie to samo uczynił gracz PUKS-u Kępka. W 35. minucie drugą żółta kartkę obejrzał Porębski, ale MKS II nie wykorzystał gry w przewadze i przegrał 0-1.

Na deser pozostał pojedynek Północ Junior i Antalyi Junior. Lepiej rozpoczęły Kebaby, ale nie udawało się im wykończyć stwarzanych przez siebie sytuacji. Dobrze interweniował Lasik, a po strzale Nowaka piłka minęła słupek. W 11. min. w odpowiedzi uderzył Kaiser, ale również bez powodzenia. Prowadzenie w 25. minucie objęła Antalya. Po podaniu od wierzby futbolówkę w okienku umieścił mocnym strzałem Michał Gucik. W 28. minucie Gucik znalazł się sam na sam z Lasikiem, ale spanikował i mocno przestrzelił, a po szybkim wznowieniu gry bramkarz Północy uruchomił kontrę. Orszulak zagrał do Sztogryna a ten doprowadził do remisu po jeden i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.