8. kolejka Chrzanowskiej Ligi Futsalu

21.12.2009 22:14 | 0 komentarzy | 2 698 odsłony | red
Północ powiększyła przewagę nad resztą stawki dzięki zwycięstwu nad drugim w tabeli Megalo. Trwa zażarta walka o miejsce w pierwszej szóstce i jak najlepsza pozycję wyjściową do walki o podium w drugiej rundzie. Po nowym roku piłkarze spotkają się 10 stycznia.
0
Piłkarze Północy w ataku na bramkę Megalo

OLKO – UKS II LO 5-4
Przemysław Knapik, Mariusz Sobala, Marcin Hejmej, Tomasz Grabiec, Rafał Madeja – Mateusz Wiśniewski, Mariusz Kołodziej, Dariusz Hrabia, Kamil Hrabia
W 3. minucie prowadzenie objęło II LO, a składną akcję zespołu wykończył Mateusz Wiśniewski. Pięć minut później Aust nie poradził sobie z mocnym strzałem z rzutu wolnego Kamila Hrabii i było już 2-0 dla UKS-u. W 11. minucie bramkę kontaktową dla OLKO zdobył Sobala, a w 20. minucie po zagraniu Knapika piłkę do własnej siatki skierował Jakub Kikla. Jeszcze przed przerwą jednak dla UKS II LO trafił z ostrego kąta Kołodziej i było 3-2. W drugiej połowi OLKO przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 23. minucie do remisu doprowadził M. Hejmej, a po kolejnych dziesięciu minutach bramkę zdobył T. Grabiec. W 39. minucie na 5-3 dla OLKO podwyższył Madeja i było jasne kto zdobędzie trzy punkty. W samej końcówce czwarte trafienie dla UKS II LO zdobył D. Hrabia.

Solidex – Instalbud 3-2
Ariel Milewski 2, Marcin Broda – Marcin Wielonek 2
W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności. Dobrze między słupkami Instalbudu spisywał się Wojdyła, który z konieczności zajął to miejsce na placu gry, ponieważ Bednarski pauzuje za czerwoną kartkę, a Tomaszewski zrezygnował z gry. W 26. minucie po strzale K. jastrzębskiego skutecznie interweniował Wielgus, a po chwili Wielonek spudłował po podaniu Wichra. W 30. minucie piłki nie złapał Wielgus i po małym zamieszaniu w polu bramkowym do siatki skierował ją Wielonek. W 34. minucie kontrę Solidexu zakończył bramką Broda, a po chwili w „okienko” trafił Milewski. W 36. min. mógł wyrównać Bogusz, ale jego strzał z bliskiej odległości wybronił Wielgus. W 37. minucie Wojdyłę pokonał Milewski i Solidex prowadził 3-1, a bramkę na 2-3 w 40. minucie strzelił Wielonek.

KS Orły – ADI 8-4
Wojciech Sabuda 3, Przemysław Nowicki 2, Michał Domurat, Łukasz Grzywa, Radosław Klimek – Dariusz Gawęcki 2, Piotr Jawień, Mateusz Filipek
Bardzo dobre zawody rozegrały Orły, które pokonały ADI. Znakomicie współpracował ze sobą duet Sabuda-Nowicki. Już w 4. minucie po strzale Nowickiego skuteczną dobitka popisał się Sabuda. W 10. minucie po obróceniu się „na ścianie” do remisu doprowadził Jawień. Kolejne gole strzelały Orły. Najpierw po indywidualnych akcjach Nowicki Sabuda, a w 16. minucie Nowicki wykorzystując podanie od Sabudy. W 18. minucie na 5-1 trafił jeszcze Michał Domurat płaskim strzałem z ostrego kąta. Tuż po przerwie kolejne bramki dołożyli jeszcze Klimek i Sabuda i w 25. minucie Orły prowadziły 7-1. ADI w tym momencie wprowadziło na parkiet spóźnialskich czyli Krzysiaka, Pawła Gawęckiego i jego brata Dariusza, który zadebiutował w rozgrywkach Chrzanowskiej Ligi Futsalu. Dariusz Gawęcki ma za sobą 5 występów w ekstraklasie w barwach Zagłębia Sosnowiec, a obecnie gra w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. Orłom strzelił dwie bramki, ale to było za mało, aby myśleć o doprowadzeniu do remisu. Ostatecznie Orły wygrały 8-4.

UMKS Orzeł Balin – Wygiełzów 1-15
Maciej Czub – Łukasz Grabowski 4, Mateusz Kasperczyk 3, Dawid Adamczyk 3, Wojciech Kwiatkowski 2, Andrzej Batory, Łukasz Pactwa, Jakub Księżarczyk
Wygiełzów rozpoczął gołą piątką z Andrzejem Batorym na bramce, ale nie przeszkodziło to w szybkim objęciu prowadzenia. Kiedy dotarli spóźnieni Pactwa oraz Księżarczyk o bramki było jeszcze łatwiej. Jakub Księżarczyk tak rwał się do wejścia na boisko, że otrzymał nawet żółtą kartkę za obecność szóstego zawodnika na placu gry. Do przerwy Wygiełzów wygrywał z młodzieżą Orła 8-0, by w 39. minucie po trafieniu Księżarczyka prowadzić 15-0. Honorowe trafienie dla Balina w ostatnich sekundach zdobył Maciej Czub.

Antalya – Protector 3-7
Artur Łabanowski, Jakub Korba, Krzysztof Chłopek – Jan Bogucki 3, Łukasz Górkowski 2, Piotr Stach, Artur Oczkowski
Antalya długo stawiała opór doświadczonym zawodnikom Protectora, ale kiedy w 15. minucie Oczkowski obrócił „na ścianie” Machurę Burza był bez szans. Nie mógł nic powiedzieć także przy strzale Piotra Stacha i po chwili Protector prowadził już 2-0. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Łabanowski umieszczając piłkę między Proksą a bliższym słupkiem. Kiedy między 26. a 28. minuta dwie bramki dla Protectora zdobył Bogucki było prawie pewne, że to właśnie ten zespół zainkasuje trzy punkty. W 38. minucie było już 7-1, a w końcówce porażkę nieco zniwelowali Korba i Chłopek.

Megalo – Północ 2-3
Dawid Kulawik 2, Damian Seręga, Tomasz Witkowski, Paweł Łukasik
Megalo prowadziło z Północą już w 1. minucie kiedy po „klepce” z Łukaszem Wierzbą do siatki trafił Kulawik. Lider starał się wyrównać, ale strzały Witkowskiego i Zielińskiego obronił Domurat. Do remisu dopiero w 19. minucie doprowadził Łukasik, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kadłuczce. Po chwili mogło być już 2-1, ale Seręga trafił w słupek. W drugiej połowie Północ dalej biła głowa w mur, bowiem jej strzały były niecelne, lub skutecznie interweniował Domurat. Zemściło się to w 28. minucie kiedy piłkę w siatce uderzeniem pod poprzeczkę umieścił Kulawik. W 33. minucie padło wyrównanie. Do siatki między nogami bramkarza Megalo trafił Seręga. Kiedy do końca meczu zostało kilkanaście sekund Łukasik walczył o górną piłkę z Domuratem. Bramkarz Megalo nie złapał futbolówki i wyjechał z nią za pole karne. Megalo twierdziło, że Domurat był wcześniej faulowany. Rzut wolny skutecznie wykorzystał Witkowski dając Północy zwycięstwo. Megalo trzeba pochwalić jednak po tym meczu za walkę, bowiem młody zespół nie przestraszył się doświadczonego rywala. Niestety, nie obyło się bez ekscesów. Zbyt mocno w swoją rolę wczuł się grający kierownik Megalo Aleksander Wierzba, który najpierw za protesty przy akcji z ostatnich sekund otrzymał żółtą kartkę, a po chwili ujrzał czerwony kartonik. Długo nie chciał po tym udać się do szatni wykrzykując głośno epitety w stronę sędziów i organizatorów, a kiedy już przechodził z ławki przez parkiet do szatni pożegnał wszystkich wysoce niesportowym gestem – pokazując środkowy palec w obu rękach co spotkało się z mieszaną reakcją publiczności.

Najlepsza piątka kolejki: Marcin Domurat (Megalo), Ariel Milewski (Solidex), Jan Bogcki (Protector), Wojciech Sabuda (KS Orły), Tomasz Witkowski (Północ)

W tabeli prowadzi Północ (22 punkty) wyprzedzając OLKO i Protector (po 16 punktów). Piętnaście oczek zgromadziły Megalo i Wygiełzów co daje im odpowiednio 4 i 5 miejsce. Szósta z 13 punktami jest Antalya.