Pewna wygrana Chełmka

23.05.2010 18:53 | 0 komentarzy | 1 269 odsłona | red
Wysoko, bo aż 4-0, wygrali mecz z Jubilatem Izdebnik podopieczni trenera Jacka Dobrowolskiego, dla którego spotkanie miało szczególny charakter.
0

Jacek Dobrowolski, zanim przejął obowiązki szkoleniowe w KS Chełmek, funkcję trenera pełnił w klubie z Izdebnika. Na pewno sporo przed sobotnim meczem mógł opowiedzieć swoim aktualnym podopiecznym o walorach piłkarzy Jubilata.

O ile pierwszy mecz w jesieni w Izdebniku miał w sobie sporo emocji i zaciętej walki (spotkanie zakończyło się remisem 3-3), o tyle sobotni pojedynek szybko został ustawiony zdobyciem goli w 9. i 14. minucie.

W pierwszej sytuacji nie zawiódł Kustra, który podanie w pole karne od swojego trenera przypieczętował strzałem do bramki. Kilka minut później ponowie aktywny był Dobrowolski i długim podaniem uruchomił Łukaszkę, a ten oddając piłkę na głowę Afeltowicza wydatnie przyczynił się do zdobycia bramki przez kolegę z zespołu. Lekko zniechęceni takim obrotem sprawy goście w pierwszej połowie oddali dwa godne odnotowania strzały. Najpierw ze znacznej odległości z woleja uderzał Jezioro, ale piłkę wyłapał golkiper. Kilka minut potem celnie uderzać próbował Korba jednak bez skutku.

Pierwsza część drugiej połowy należała do zawodników Izdebnika. W kluczowych momentach Korbie i Jezioro brakowało jednak precyzji. Brakowało jej także ich bramkarzowi, który w 82. minucie fatalnie wbił sobie piłkę do siatki po, wydawać się mogło, niegroźnym strzale Kuliga. Wynik meczu w ostatnich jego minutach ustalił Ćwieląg.

- W trudnych warunkach zagraliśmy dobre spotkanie. Z wielu sytuacji wykorzystaliśmy cztery. Wynik, mam nadzieję, jest dobrym prognostykiem przed następnymi meczami – powiedział po meczu wyraźnie zadowolony trener Chełmka Jacek Dobrowolski.