Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

POWIAT CHRZANOWSKI. Były trudności z dostępem do lekarzy

01.08.2013 13:10 | 1 komentarz | 3 180 odsłony | red
W czwartek doszło do awarii systemu elektronicznej rejestracji w przychodniach i szpitalach. Problemy nie ominęły również pacjentów z ziemi chrzanowskiej.
1
POWIAT CHRZANOWSKI. Były trudności z dostępem do lekarzy
Po godzinie 11. w NZOZ Trzebinia nie było kolejek do rejestracji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek doszło do awarii systemu elektronicznej rejestracji w przychodniach i szpitalach. Problemy nie ominęły również pacjentów z ziemi chrzanowskiej.

e-WUŚ funkcjonuje od 1 stycznia. Dzięki temu pacjenci nie muszą do placówek ochrony zdrowia przynosić dokumentów potwierdzających ubezpieczenie.

W czwartek w całym kraju system przestał prawidłowo działać. Utrudnienia dotknęły także mieszkańców ziemi chrzanowskiej. Rejestracja w szpitalu oraz Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Trzebinia trwała dłużej niż zwykle.

- Pacjenci musieli przedstawić legitymację potwierdzającą prawo do świadczeń zdrowotnych, albo złożyć stosowne oświadczenie. Część osób narzekała na utrudnienia. Dobrze, że awaria zdarzyła się w okresie wakacyjnym, gdy pacjentów jest dużo mniej, niż przykładowo w październiku – mówi Maciej Pakuła, prezes prezes zarządu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Trzebinia.

Po południu można było już bez problemów korzystać z e-WUŚ.
(MK)

Aktualizacja 1.08.2013, 13.51