Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przymiarki do otwarcia w Trzebini nowych szkół

05.01.2017 10:42 | 41 komentarzy | 4 444 odsłony | Anna Jarguz

Radni nie wykluczają uruchomienia w budynkach wygaszanych gimnazjów dwóch podstawówek. Ale niekoniecznie prowadzonych przez gminę.

41
Przymiarki do otwarcia w Trzebini nowych szkół
O przyszłości placówek szkolnych dyskutowali m.in. wiceburmistrz Jarosław Okoczuk oraz radni Maciej Kozub, Mariusz Brzózka, Barbara Dębiec, Katarzyna Majewska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę spotkali się członkowie grupy roboczej, pracujący nad nową siatką placówek edukacyjnych w gminie. Zgłaszali pomysły na zagospodarowanie siedzib Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2, gdyby doszło do ich zamknięcia.

Są za uruchomieniem na osiedlu Siersza szkoły podstawowej, a docelowo także przedszkola w fromule zespołu szkolno-przedszkolnego.

- Zbieramy informacje od rodziców, sondując, kto posłałby dziecko do nowej szkoły do klasy pierwszej i kolejnych - mówi radna Barbara Dębiec.

Jest też propozycja uruchomienia szkoły podstawowej o profilu sportowym w centrum miasta, przy ul. Szkolnej (w budynku Gimnazjum nr 1). Zdaniem radnych, po wygaszeniu gimnazjum, można by tu przenieść także liceum z Sierszy. Przekonują, że miejsca jest na tyle.

- Są tam dwa odrębne wejścia. Można zagospodarować puste dziś poddasze - uważa radny Mariusz Brzózka.

Padły propozycje, by nowo otwarte szkoły prowadziło stowarzyszenie lub osoba prywatna.

- Żadne decyzje nie zapadły. Wkrótce kolejne spotkanie. Poprosiłem o policzenie kosztów funkcjonowania poszczególnych placówek i  będziemy teraz pracować w oparciu o dane finansowe - mówi wiceburmistrz Jarosław Okoczuk.