Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pijany kierowca wpadł przez sarnę

Zniszczeniem auta, ogrodzenia i skrzynki elektrycznej zakończyła się piątkowa przejażdżka po Rozkochowie mieszkańca Kwaczały.

czytaj więcej

Objazd do połowy grudnia

Od piątku fragment ul. Grojeckiej w Grojcu, w kierunku Alwerni, jest zamknięty. Wymiana nawierzchni ma potrwać półtora miesiąca.

czytaj więcej

Zmieniamy czas i śpimy dłużej

W nocy z soboty na niedzielę czas letni zastępujemy zimowym. Zegarki z godziny trzeciej przestawiamy na drugą.

czytaj więcej

Robert Maciaszek może być posłem

Wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek dostanie poselski mandat? Taki scenariusz jest możliwy. Gdy Paweł Graś wyjedzie do Brukseli on, jeśli zechce, zajmie jego miejsce w Sejmie.

czytaj więcej

Czy potrzebna jest tragedia, by przejazd wreszcie był bezpieczny?

Mieszkańcy Libiąża domagają się zamontowania sygnalizacji świetlnej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Rouvroy. W tym miejscu, szczególnie w piątki - w dzień targowy jest bardzo niebezpiecznie.

czytaj więcej

Bitwa na rymy i krechy. Do wygrania nawet 600 zł

W sobotę, od godz. 16, w remizie w Alwerni szykują się konfrontacje twórców ludowych, rysowników i rap-freestylowców. Z Renatą Wojcieszek ze Stowarzyszenia Nowa Alwernia, organizatorką imprezy, rozmawia Łukasz Dulowski.

czytaj więcej

Setki emerytów i rencistów zasiadły przy biesiadnych stołach 

W czwartek chrzanowską halę sportową opanowali seniorzy. Przypomnieli sobie dawne, szkolne lata na imprezie zorganizowanej przez starostwo.

czytaj więcej

Jazda Szpitalną jest zabroniona

Asfalt na modernizowanym odcinku ul. Szpitalnej w Chrzanowie został położony, więc kierowcy suną tą trasą. Gdyby jednak przyczaiła się tam policja, to mogłyby się posypać mandaty.

czytaj więcej

Propozycje na weekend

Miłośnicy muzyki powinni w piątek odwiedzić Krzeszowice, aby spotkać się z maestro Kazimierzem Kordem. W sobotę w Chrzanowie będzie można posłuchać przeglądu zespołów chóralnych, a w okolicach Libiąża pojawią się uczestnicy rajdu Tropiciel. Osoby zafascynowane czasami rycerskimi z pewnością ucieszy niedzielny piknik osadzony...

czytaj więcej

Nie żyje stajenny

Prawdopodobnie tlenkiem węgla zaczadził się 35-letni członek Spółdzielni Socjalnej „Husaria" przy ul. Wczasowej w Bolęcinie. Próbujący go ratować szef tej spółdzielni trafił natomiast do szpitala.

czytaj więcej

Złodziej w bibliotece

Telefon komórkowy straciła w środę jedna z czytelniczek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Z kolei mieszkaniec Chrzanowa został okradziony podczas pobytu na Słowacji.

czytaj więcej

Licealiści i seniorzy brawurowo zagrali współczesną wersję "Pana Tadeusza"

Przy pełnej widowni ponad dwudziestu młodych i starszych aktorów - naturszczyków pokazało w środę kawał dobrego teatru.

czytaj więcej

W szpitalu będą wykonywane badania pod kątem osteoporozy

W chrzanowskiej lecznicy stoi nowoczesny aparat densytometryczny. Pozwala na szczegółową diagnostykę osteoporozy i innych chorób związanych z mineralizacją kości.

czytaj więcej

W kierunku elektrowni trzeba jechać objazdem

W środę, dokładnie o godz. 9.00, drogowcy zamknęli dla ruchu fragment ul. 22 Lipca w Myślachowicach. Droga jest nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą krajową do skrzyżowania z ulicami Wiosenną i Górną.

czytaj więcej

Ukazał się nowy, 42. numer "Przełomu"

Ukazał się nowy, 42. numer "Przełomu", a w nim m.in.:

czytaj więcej

W Kwaczale i Płazie-Podlas woda nie nadaje się do picia

W tych miejscach to drugie na przestrzeni kilku tygodni skażenie wody bakteriami coli. O problemie z Janusz Kopaczką, prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Alwerni, rozmawia Łukasz Dulowski.

czytaj więcej

Ulicą Harcerską nie przejedziesz

Droga na odcinku od ośrodka zdrowia w kierunku ul. św. Stanisława w Trzebini jest nieprzejezdna. Kierowcy dowiadują się o tym dopiero, gdy tam wjadą. Nigdzie wcześniej nie ma znaków informacyjnych.

czytaj więcej

zobacz więcej newsów...