Nie masz konta? Zarejestruj się

Kultura

W środę święto muzyki. Czego ludzie słuchają

21.06.2017 13:05 | 1 komentarz | 4 454 odsłony | Michał Koryczan

Jak obchodzimy Międzynarodowe Święto Muzyki? Zapytaliśmy mieszkańców ziemi chrzanowskiej o ulubione zespoły i płyty, do których chętnie wracają.

1
W środę święto muzyki. Czego ludzie słuchają
Łukasz Kosowski, Mirosław Witoń i Radosław Warzecha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mirosław Witoń, kierownik Dworu Zieleniewskich w Trzebini, były klawiszowiec zespołu Instytucja:
- Z muzyką żyję od dziecka. Wychowałem się na Janie Sebastianie Bachu. Potem wyrastałem na jazzie czy bluesie. Myślę tu choćby o zespole Laboratorium. Próbowałem wszystkich gatunków poza muzyką ludową. Najważniejsze dla mnie zawsze były znakomita jakość. Podziwiałem i podziwiam twórczość The Beatles, The Rolling Stones, Phila Collinsa czi Stinga. Kameralne koncerty tego ostatniego zrobiły na mnie duże wrażenie. Obejrzałem je przeszło dziesięć razy.

 

Łukasz Kosowski, perkusista zespołu Credo:
- Bakcyla złapałem będąc w siódmej lub ósmej klasie szkoły podstawowej. Pamiętam, jak czekało się na telewizyjne programy muzyczne jak "Clipol", żeby zobaczyć teledyski. U mnie zaczęło się wszystko od polskiego rocka. Od zespołów T. Love, Dżemu, Piersi, Perfectu i KSU. Zagraniczną klasykę poznałem trochę później. Gdy zacząłem grać na perkusji, chciałem coś ciekawego odnaleźć w tym instrumencie. Sięgnąłem między innymi po Acid Drinkers i SBB. Do dziś często wracam po kapitalny album "Three Generations Trio" nagrany przez Zbigniewa Lewandowskiego, Marka Radulego i Wojciecha Pilichowskiego, czy wydawnictwa zespołów Rush i Dream Theater.

 

Radosław Warzecha, wójt Babic, wokalista zespoły Honky Tonk:
- Jestem osadzony w klimatach rocka i hard rocka, na których się wychowałem. Od Scorpions, Iron Maiden, Metalliki, AC/DC po Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin i wiele innych. Lubię też klasykę. Przede wszystkim Mozarta. Staram się słuchać różnej muzyki. W każdym gatunku można coś znaleźć ciekawego. Podczas zabaw potrafię się bawić przy disco polo, choć na pewno nie jest to dla mnie muzyka do słuchania. W ostatnim czasie duże wrażenie zrobiła na mnie płyta Iron Maiden "The Book of Souls". Naprawdę ciekawa. Ale jeszcze większe "wow" zrobiłem słuchając ostatniego albumu Scorpions. Przekonałem się, że ci goście pomimo swoich lat są w stanie nagrać jeszcze coś tak świeżego.