Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Zakręcone Krzeszowice z kostką Rubika

19.04.2017 10:20 | 1 komentarz | 4 291 odsłony | Ewa Solak

W niedzielę o godz. 12.00 w Krzeszowicach rozpocznie się turniej układania kostki Rubika na czas. Uczestnicy będą mogli też posłuchać rapera Damiana "Kuciora" Kucińskiego. Jeden z organizatorów Kamil Kłosowski opowiada o inicjatywie.

1
Zakręcone Krzeszowice z kostką Rubika
Kamil Kłosowski Fot. z archiwum Kamila Kłosowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ewa Solak: Układa pan kostkę Rubika, czy tylko kibicuje innym?
Kamil Kłosowski: Kibicuję, ale wiem, że w okolicy naprawdę bardzo dużo osób pasjonuje się jej układaniem. Poznałem młodego chłopaka, Damiana Deryniowskiego, biorącego udział w mistrzostwach Polski w speedcubingu. Razem postanowiliśmy stworzyć projekt Zakręcone Krzeszowice i zorganizować tę imprezę. To będzie coś nowego w naszej gminie.

To znaczy co?
- Zamierzamy stworzyć klub speedcubingu, czyli układania kostki Rubika na czas i rozwiązywania łamigłówek logicznych. Mają to być cykliczne spotkania treningowe, organizacja turniejów, liczymy też na reprezentację Krzeszowic na mistrzostwach. Sądzę, że dla młodych mogłaby to być naprawdę ciekawa forma spędzania wolnego czasu.

Żeby ich do tego zachęcić, organizujecie też koncert.
- Okazuje się, że młodzież bardzo lubi rap. Uczestnicy będą mogli posłuchać Damiana "Kuciora" Kucińskiego, mającego już na koncie wiele występów. Razem z nim przygotowuję ciekawy projekt Made in Krzeszowice. Mamy nagrać płytę z pięcioma utworami poruszającymi tematykę gminy. To nowatorska forma jej promocji. Otrzymaliśmy nawet na niego dotację z urzędu w wysokości 1,6 tys. zł.

Turniej speedcubingu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych potrwa w godz. 12.00-15.00.